15.05.2018

ЗНАЙОМИМО З ПРОФЕСІЄЮ ПРОДАВЦЯ

      Суспільство в процесі свого розвитку зіткалося з безліччю професій: певні з них з часом вмирають, розвиток технологій сприяє появі нових. А професія продавця невмируща. Але сьогодні під впливом науково-технічного прогресу праця продавця здобуває нові естетично-наповнені функції – консультування покупців, декоративна викладка товару з урахуванням психології покупців. Саме про це йшла мова під час проведення майстер – класу в салоні-магазині «Олеся», який фахівці Кілійського районного центру зайнятості провели для учнів 10 класу Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-ліцей».

      Під час заходу діти отримали вичерпну інформацію про професії «продавець непродовольчих товарів» та «продавець-консультант», мали можливість безпосередньо на робочому місці ознайомитись з вимогами до професії, з основним змістом функціональних обов'язків продавця, тобто що продавець повинен знати, вміти, за що відповідати.

      Фахівець центру зайнятості Зінаїда Рождественська наголосила на тому,  що  професія працівника торгівлі потребує знань з багатьох шкільних дисциплін, багатого словникового запасу та схильності до роботи з людьми та запропонувала школярам, які зацікавились цією роботою, пройти профдіагностичне тестування в центрі зайнятості.

    А ще учні отримали інформацію про ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ», де вони мають можливість навчатись за  професіями «продавець продовольчих товарів»  та  «продавець непродовольчих товарів».

       Українське прислів’я каже: «Торгівля без розуму – прямий збиток». Цього ж висновку дійшли учасники майстер-класу, відвідавши салон-магазин «Олеся».