20.04.2018

«Я ОТРИМАВ ПРОФЕСІЮ ДО ДУШІ»

У кожного з клієнтів центру зайнятості, які звертаються зі сприяння у пошуку роботи, своя історія. 18-річний мешканець Кілії Михайло Павленко після закінчення професійно - технічного училища отримав професію електрогазозварника 3 розряду. Однак на час звернення підходящих вакансій не було. А після того, як фахівці Кілійського центру зайнятості провели з хлопцем профдіагностичне тестування, виявилося, що Михайло має хист не до технічних професій, пов’язаних з використанням інструментів і механізмів, а до роботи соціального спрямування, пов’язаної із сферою обслуговування, що потребує постійного особистісного спілкування, уміння контактувати з людьми. Тому його було скеровано на отримання професії «бармен» в Одеському центрі професійно-технічної освіти. До того ж, і зовнішні дані  Михайла є додатковим бонусом, а добра усмішка стала його візиткою. З жовтня минуло року по березень поточного молодий чоловік освоював основи нової для себе науки.

Отримуючи в центрі зайнятості направлення на роботу після повернення з Одеси Михайло, вже дипломований бармен, на питання, що йому сподобалося під час навчання, відповів: «Все!»  

І з захопленням продовжив: «Сподобалося, як працював з нами майстер виробничого навчання Валерій Михайлович Терещенко: розповідав цікаво, з прикладами з життя, бо має за плечима великий практичний досвід. Строгий, але ставився до нас, як рідний батько. До речи, мені так подобалося навчання, що я не пропустив жодного уроку. І умови проживання у гуртожитку – також на висоті.

А практику я проходив у барі Вузівської «Таврії». Зараз любий кофе можу зробити з закритими очима. І коктейлі навчився робити: з 60 класичних рецептів 30 мені довелося і робити, і смакувати.

В групі нас було 8 чоловік, не тільки з нашої області, а і з Лисичанська, з Херсону. І після закінчення навчання ми продовжуємо спілкуватися.

Сьогодні я всім своїм друзям раджу використовувати можливість щодо проходження навчання в Одеському ЦПТО. А я завдяки службі зайнятості отримав професію до душі».