08.05.2018

ПРОФДІАГНОСТИКА – КРОК ДО САМОПІЗНАННЯ

 

       Профорієнтаційними послугами фахівці Кілійського районного центру зайнятості намагаються охопити учнів всіх шкіл району. Однак, внаслідок віддаленого розташування, в деяких навчальних закладах це відбувається рідше. А ось між кілійським школами і центром зайнятості  співпраця триває щодня. Саме тому вчитель економіки  Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1-ліцей»  Ольга Степанівна  Бажак  урок на тему «Служби зайнятості у функціонуванні ринку праці. Організація їх діяльності та роль уряду у функціонуванні» вирішила провести безпосередньо у Кілійському районному центрі зайнятості.

       Фахівець відділу активної підтримки безробітних Олена Скляренко розповіла дітям про зміст послуг, які надає служба зайнятості, при чому, безкоштовно, про її вплив на стан ринку труда району. А потім було проведено групову профконсультацію із застосуванням психологічного тестування, за допомогою якого кожен з учнів дізнався про свої професійні нахили, здібності та індивідуально-психологічні особливості.

       О. Скляренко підкреслила, що технології не стоять на місці, і сьогодні тестування можна пройти самостийно в режимі on-line. Правда, за такого способу самопізнання є ризики, пов’язані з трактуванням результатів тесту. Тому, отримавши результати тесту, бажано звернутися за консультацією до професіоналів. Наприклад, до профконсультанта центру зайнятості. А ще вона запросила дітей у вільний час пройти тестування за допомогою АРМ «Профконсультант» безпосередньо в центрі зайнятості і спрогнозувати свою успішність у тих чи інших сферах діяльності та конкретних професіях. До того ж, проходити тестування у процесі прийняття рішення щодо вибору професії потрібно декілька разів, а вперше зацікавитися цим питанням варто у 14 років. І кілька учнів після уроку погодили з профконсультантом центру зайнятості день, коли вони мають намір прийти з метою отримання індивідуальної послуги з професійної орієнтації.