08.05.2018

ПЕРУКАР – НЕ ТІЛЬКИ МАЙСТЕР ЗАЧІСОК

        Професіографічна екскурсія – це форма профорієнтаційної роботи, яка дає можливість побачити внутрішній зміст професії, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватись з професіоналами. Саме тому цей напрям роботи особливо подобається учнівській молоді. Чергову екскурсію для учнів 9 класу Кілійської ЗОШ № 2 фахівці Кілійського районного центру зайнятості провели до салону краси «Тіара».

      Спочатку власниця салону Катерина Кюрчубаш розповіла про побутовий клімат салону краси, а потім підкреслила, що важливим є й психологічний клімат. Тому професії, пов’язані з індустрією краси, потребують тактовності, спостережливості, доброзичливості, комунікабельності, вміння вислухати клієнта, бо хтось приходить до салону просто привести в порядок волосся, хтось – напередодні значної для себе події, а хтось – щоб докорінно змінити свій стиль внаслідок певних життєвих перепертій. До того ж, часто деякі фізичні недоліки можна скрити за правильно підібраною стрижкою або макіяжем.

       Екскурсія перетворилася на майстер-клас, коли Катерина почала на очах у дітей створювати зачіску.

       А потім учні ознайомилися з роботою майстра манікюру і косметолога, дізналися про їхні обов’язки та вимоги до цих професій.

       Сьогодні догляд за собою – вже не розкіш, а потреба. Враховуючи, що попит на послуги салонів краси дедалі зростає, фахівці центру зайнятості скерували школярів на отримання після закінчення школи професій перукаря, візажиста, майстер манікюру і педікюру в Одеському центрі професійно-технічної освіти.

        Підводячи підсумки заходу, начальник відділу активної підтримки Зінаїда Рождественська підкреслила, що вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який випускники роблять на підставі рівня своїх знань, власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел, і запросила дітей до центру зайнятості, де вони можуть пройти профдіагностичне тестування та спрогнозувати свою успішність у тих чи інших сферах діяльності та конкретних професіях.