03.05.2018

«ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ РЯТУВАЛЬНИКА!»

     Під таким гаслом пройшла професіографічна екскурсія учнів 10 класів Кілійського НВК «ЗОШ № 1-ліцей» до 23-ї пожежно-рятувальної частини  Кілійського міського відділу ГУ ДСНС.

     Під час екскурсії учні мали змогу більше дізнатися про пожежну безпеку в побуті й детальніше ознайомитися із професією вогнеборця, розширити уявлення про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Тимчасово виконуючий обов'язки начальника караулу старший прапорщик Віталій Колбасюк  розповів, як оперативно - рятувальні загони реагують на сигнал тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя людей.

     Найцікавішим для школярів стало відвідування гаража з технікою та устаткуванням, де  рятувальники розповідали про те, як працює та чи інша техніка та відповідали на питання дітей. Учні  уважно розглядали пожежно-рятувальне спорядження, за допомогою якого щоденно здійснюється гасіння пожеж та порятунок людей.

     Діти мали також змогу побачити клас, де проходять навчання, перевірити оперативність роботи диспетчера, зробивши виклик на 101. 

     Вибір майбутньої професії - це серйозний крок, який випускники роблять на підставі рівня своїх знань з профілюючих предметів, власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел.

     Одним з джерел є відвідування підприємств та установ з метою набуття уявлення про зміст роботи, вимоги до професій та спеціальностей, які на них користуються попитом.

     Залишається додати, що з питань професійної орієнтації шкільної молоді  між центром зайнятості та районним відділом освіти і молодіжної політики вже багато років поспіль існує плідна співпраця. Ось і на цей захід учні прийшли разом із своїми викладачем В. І. Шкуропатом.

   Профорієнтація - це напрям роботи, в якому систематизуються знання учнів про зміст та перспективи сучасних професій, форми й умови оволодіння різними спеціальностями, стан та потреби ринку праці. И лише спільними зусиллями можна добитися бажаних результатів.