29.03.2018

КОМПЕНСАЦІЯ ЄСВ – ЦЕ ВИГІДНО РОБОТОДАВЦЯМ

      Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних парнерських відносин між службою зайнятості і роботодавцями. І досвід останніх років свідчить, що співпраця з юридичними та фізичними особами - підпримцями більш ефективна, якщо вона будується на основі врахування інтересів роботодавців, і перш за все – економічних. Саме тому актуальним напрямком в роботі центру зайнятості з роботодавцями Кілійського району, який покликаний стимулювати їх на створення нових робочих місць, є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

     З початку 2018 року 5 безробітних  осіб були працевлаштовані на новостворені робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, з них 1 особа до ФОП Савенко Ігоря Сергійовича продавцем продовольчих товарів і 4 особи до ФОП Сухової Тетяни Володимирівни також продавцями продовольчих товарів. Це одна сторона медалі. А друга - 2 роботодавця Кілійського району скористалися своїм правом на отримання компенсації. І якщо служба зайнятості сьогодні компенсує 819 гривень страхового внеску з мінімальної заробітної плати за кожного працівника, якого працевлаштовано за направленням центру зайнятості на нове робоче місце, то,  погодьтеся, протягом року роботодавець зможе зекономити чималу суму.

     Однак, щоб стимулювати роботодавців на створення нових робочих місць, до них треба вчасно та якісно доносити інформацію про економічну вигоду та соціальну значимість офіційного працевлаштування безробітних громадян. Саме цим займаються фахівці Кілійського районного центру зайнятості під час особистих зустрічей з роботавцями, на семінарах і масових заходах та у засобах масової інформації.

     За плечима – лише перший квартал поточного року і перші підсумки  великої спільної роботи, що складається з робочих буднів. Адже саме на співпрацю з роботодавцями налаштована державна служба зайнятості, тому що вони є не тільки одержувачами послуг, але й  соціальними партнерами, які, створюючи робочі місця, сприяють зниженню економічної напруженості в районі.