08.05.2018

ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ – СКЛАДОВА БЛАГОУСТРІЮ

      Буквою закону громадські роботи визначено як вид суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються з метою додаткового стимулювання мотивації до праці й матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

      Саме за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потреби роботодавців у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них  джерелом доходу у  скрутний з матеріальної точки зору період. 

      В Кілійському районі на підставі розпорядження райдержадміністрації № 571 від 19.12.2017 року «Про організацію громадських робіт на 2018 рік» протягом січня – квітня до цього виду робіт було залучено 11 осіб, з них 2 - з категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

      Вже кілька років поспіль співпрацюють з центром зайнятості з питань благоустрою населених пунктів, розуміючи усі власні переваги і вигоди щодо економії фонду заробітної плати,  Новоселівська сільська рада (голова Василь Миколайович Чапкін), Старотроянівська (голова Василій Харлампійович Димитров) і Фурманівська (голова Анатолій Іванович Чернега) сільські ради.

      Але є ще один аспект проведення громадських робіт, який сьогодні, напередодні великого Дня Перемоги, набуває особливого звучання. Впорядковуючи території військових поховань, відновлюючи меморіали, пам’ятні знаки та братські могили, які є в кожному населеному пункті, ми віддаємо шану тим, хто ціною свого життя дав нам право на життя, вільне від нацизму.