09.07.2018

Засідання «круглого столу» в Кілійській райдержадміністрації за темою «Концепція вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України - шляхи реалізації в Кілійському районі у 2018 році»

      

9 липня в райдержадміністрації було проведено засідання «круглого столу» за темою «Концепція вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України  - шляхи реалізації в Кілійському районі у 2018 році». В засіданні прийняли участь голова Кілійської райдержадміністрації Наталя П’ятун, заступник голови РДА Михайло Дамаскін, керівник апарату РДА Віра Трясцина, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

        Відкриваючи засідання, голова райдержадміністрації зазначила, що для України стратегічне партнерство з НАТО є невід’ємною складовою євроінтеграційного курсу, оскільки доповнює процес внутрішньодержавних перетворень у контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством і їхніми державами – членами, з іншої сторони.

         Начальник відділу комунікацій з громадськістю райдержадміністрації проінформувала присутніх про те, що саме в цей день, 9 липня 1997 року в Мадриді Президентом України, Генеральним секретарем НАТО та керівниками 16-ти європейських держав було підписано Хартію
про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору, яким визначено сфери взаємодії між Україною та НАТО: I. Розбудова розширених та поглиблених відносин; II. Принципи розвитку відносин; III. Сфери консультацій та/або співробітництва; IV. Практичні механізми для консультацій та співробітництва між Україною та НАТО;V. Співробітництво заради більш безпечної Європи.

         Учасники «круглого столу» акцентували увагу на пункті 16. частини V:«НАТО  вітає  та  підтримує той факт,  що Україна отримала гарантії безпеки від всіх п'яти ядерних  держав-учасниць  Договору про   нерозповсюдження   ядерної   зброї   (ДНЯЗ)   як  без'ядерна держава-учасниця ДНЯЗ  і  нагадує  про  зобов'язання,  взяті  США, Великою   Британією   разом   з   Росією,   а   також  Францією  в односторонньому порядку,  які у 1994  році  в  Будапешті  прийняли історичне  рішення  надати гарантії безпеки Україні як без'ядерній державі-учасниці ДНЯЗ… НАТО  вітає  рішення України підтримати необмежене продовження  ДНЯЗ  та  її  внесок  у виведення  та  знищення  ядерної  зброї,  яка  базувалася  на   її території. Посилене  співробітництво  України  з   НАТО   розширить   та поглибить політичний діалог між  Україною  та  членами  Альянсу  з широкого кола питань безпеки, включаючи ядерні питання. Це зробить внесок у покращення загального середовища безпеки в Європі.» 23 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла рішення про відмову України від позаблокового статусу, який виявився неефективним у контексті убезпечення держави від зовнішньої агресії та тиску.    

       Затверджена Главою держави Концепція спрямована на підвищення рівня підтримки громадськістю державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри громадян України до НАТО як ключової інституції у зміцненні міжнародної безпеки. В українському суспільстві збільшується суспільна підтримка курсу на членство України в НАТО. МЗС працює над тим, щоб у повній мірі використати відкриті для України можливості зближення з НАТО. З метою виконання вимог Указу Президента України від 21.02.2017р. №43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки» Кілійською районною державною адміністрацією було затверджено розпорядження «Про затвердження плану заходів Кілійської районної державної адміністрації щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік». Учасники засідання обговорили стан виконання пунктів Плану заходів відділами культури, освіти  та молодіжної політики, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації у першому півріччі 2018 року та одностайно висловили думку щодо активізації роз’яснювальної роботи з цих питань серед населення через місцеві ЗМІ та соціальні мережі Інтернету за допомогою працівників райвіськомату, військовослужбовців,  громадських активістів. Прийнято рішення обговорити дане питання під час чергового засідання громадської ради при Кілійській райдержадміністрації.