01.11.2019

За згодою одинокої матері - мешканки м. Кілія разом з її новонародженою дитиною було влаштовано до благодійного центру матері та дитини «Життя»

     Актуальність проблеми соціального сирітства для нашої держави очевидна, оскільки його рівень є традиційно високим та становить 1,2 % дитячого населення. Незважаючи на те, що сучасне суспільство досить толерантно ставиться до поза­шлюбних дітей, таке неприродне явище, як відмова батьків від новонароджених дітей збереглося до цього часу, хоча і в значно меншій кількості. Нині причинами цього є особиста невлаштованість матерів, відсутність житла та засобів для існування, вроджені вади у дитини та інші складні життєві обставини.

    Беручи до уваги наявні загрози виникнення та поширення соціального сирітства, гостро стоїть питання його профілактики. Кілійським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводиться профілактична робота, яка спрямована на подолання таких явищ – як соціальне сирітство.

    Так 11.09.2019 року Кілійському РЦСССДМ надійшла інформація щодо одинокої, вагітної особи, яка опинилася в складних життєвих обставинах, та мала незадовільні матеріально-побутові умови проживання.

    З метою надання своєчасної допомоги (у т. ч. вжиття негайних заходів для подолання життєвих труднощів), здійснення комплексу заходів, спрямованих на вихід особи зі складних життєвих обставин, наслідки яких вона не в змозі самостійно подолати фахівцями із соціальної роботи була взята під соціальний супровід  вищевказана особа. В ході соціального супроводу одинока матір отримала усі необхідні речі:  візок, люлька, ванночка, речі для новонародженої дитини ,  для повноцінного виховання та розвитку малюка.

   Зважаючи на те, що  санітарно-гігієнічні умови проживання матері знаходились в незадовільному стані та загрожували здоров’ю дитини, фахівцями із соціальної роботи було рекомендовано влаштувати родину до благодійного центру матері та дитини «Життя».  30 жовтня 2019 року за згодою одинокої матері - мешканки м. Кілія разом з її новонародженою дитиною було влаштовано до благодійного центру матері та дитини «Життя».

   Щоб допомогти таким жінкам, благодійна організація Центр матері та дитини «Життя» в приміщенні центру створила комфортні умови для довготривалого (до 2 років) перебування матерів  з дітьми, яка опинились в складних життєвих обставинах. Програма скерована на профілактику соціального сирітства та зміцнення інституту сім'ї шляхом формування відповідального материнства, прихильності матері до дитини, запобігання передачі дітей до інтернатних закладів. Реалізація програми передбачає надання вагітним жінкам (на 7-9 місяці вагітності) і матерям з дітьми від народження до 2 років, які опинилися в складних життєвих обставинах, тимчасового житла і комплексу соціальних послуг. Підставою для зарахування у програму є перебування в складних життєвих обставинах, таких, як відсутність житла, скрутне матеріальне становище.

  Відповідальне ставлення до сім’ї, батьківства необхідно формувати на різних рівнях, зокрема загальнодержавному, окремого регіону, населеного пункту, громади, навчального закладу, колективу, родини, сім’ї,  окремої особистості.