21.07.2020

Традиційний щотижневий звіт Максима Куцого про заходи Одеської обласної державної адміністрації

Традиційний щотижневий звіт керівника Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого про заходи облдержадміністрації.

Епідемічна ситуація.

Станом на сьогодні в Одеській області підтверджено загалом 2 490 випадків захворювання на коронавірус.

За минулу добу COVID-19 діагностовано у 55 мешканців регіону.

Загальна кількість летальних випадків наразі становить 35 осіб.

Загалом вилікувалося 1 194 пацієнта – це 48% від загальної кількості.

Активних випадків станом на сьогодні – 1 261.

Проведено понад 41 тисячу тестувань ПЛР-методом. Понад 8 тисяч тестувань методом ІФА.

Епідемічна ситуація залишається нестабільною. За минулий тиждень діагноз підтвердився у 347 осіб.

Зростання захворюваності спостерігається в Одесі, а також у Саратському, Балтському та Лиманському районах.

Основною причиною зростання захворюваності залишається недотримання населенням карантинних заходів. Прошу всіх не забувати, що вірус не зник та залишається небезпечним.

Ситуація щодо танкера Delfi.

Перевертання танкера заплановано на сьогодні, 18 липня. У ці години проводиться активна фаза робіт.

Мобілізовані всі учасники процесу. До процесу долучилися представники бізнесу, вони нададуть буксири для перевертання судна на рівний кіль.

Представники судновласника заявляють, що після перевертання танкера їм знадобиться 2 тижні, аби транспортувати його на місце майбутньої дислокації.

Децентралізація.

Цього тижня Верховна Рада затвердила створення на Одещині 7 районів.

Документ передбачає ліквідацію існуючих 26 районів та створення 7 нових: Подільського, Березівського, Роздільнянського, Одеського – на півночі та Білгород-Дністровського, Болградського, Ізмаїльського – на півдні.

Після місцевих виборів усі громади вийдуть з-під впливу районних органів влади. Район матиме свої повноваження і джерела наповнення бюджету, і вони ніяк не перетинатимуться з повноваженнями та ресурсами громад.

Усі громади будуть рівними за статусом і матимуть прямі міжбюджетні відносини з державою.

Основною функцією районів буде координація територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

Обмеження роботи ресторанно-розважальних закладів.

14 липня я мав зустріч із власниками ресторанно-розважальних закладів м. Одеси.

Ресторатори та власники розважальних закладів переконані, що негативний ефект від заборони роботи значно перевищуватиме протиепідемічний.

Це пов’язано із зменшенням рентабельності закладів, вивільнення частини працівників та зменшення розміру сплачуваних податків і зборів.

Одеська обласна державна адміністрація поділяє стурбованість підприємців. Я звернувся листом до Кабінету Міністрів з проханням розглянути можливість пом’якшення протиепідемічних заходів в частині повної заборони роботи після 23:00 та до 7:00 години.

Посуха.

Цього тижня Одеську область відвідав Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Разом із міністром провели у Сараті зустріч з фермерами. Вирішували як подолати наслідки екстремальної посухи, яка завдала збитків 1,3 тисячі підприємствам нашої області.

Ситуація із посухою критична та потребує оперативних та скоординованих дій — від фермерів до профільного міністерства. Від цього залежить, як швидко та ефективно ми подолаємо кризу на Одещині.

Одеською обласною державною адміністрацією вжито першочергових заходів на підтримку сільгоспвиробників. Додатково спрямовано 18 млн грн коштів обласного бюджету.

Ми звернулися до банків щодо послаблень для аграріїв. Вже діє програма фінансових компенсацій по кредитах. Перші виплати будуть цього місяця.

Також ми провели круглий стіл із підприємцями, науковцями, депутатами різних рівнів щодо пошуку шляхів розв’язання проблеми посухи в Одеській області. Всі пропозиції буде досліджено та опрацьовано.

Наразі наше головне завдання — не допустити банкрутства низки господарств та мобілізувати всі можливості задля збереження продовольчої безпеки регіону.

ЗНО.

Цього тижня завершилася основна сесія ЗНО.

Тестування у нашому регіоні відбулося з дотриманням всіх правил та карантинних норм. Були задіяні 107 пунктів. Кожен ми забезпечили захисними масками, дезінфекторами, термометрами. На пунктах чергували представники поліції та медики.

Загалом, у тестуванні на Одещині взяли участь 18 осіб. Найбільш масовим іспитом традиційно стало тестування з української мови. Завдяки добровільному характеру тестування кількість бажаючих скласти іспити зменшилася на 25 %. Це допомогло збільшити відстань між абітурієнтами в аудиторіях.

 

Додаткова сесія ЗНО триватиме у регіоні з 24 липня по 10 серпня.