09.09.2019

Про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році

     На виконання  розпорядження  голови обласної державної адміністрації від 19 квітня 2019 року № 519/А-2019 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році», з метою забезпечення повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей району, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у районі розроблена та діє програма відпочинку та оздоровлення дітей Кілійського району, яка затверджена рішенням районної ради від 21 грудня 2018р. №355-VIІ-XVІ «Про затвердження районної програми оздоровлення та відпочинку дітей в Кілійському районі на 2019-2020 роки».  

     З метою належного проведення оздоровлення та відпочинку дітей в 2019 році видане розпорядження районної державної адміністрації від 19 квітня 2019 року № 519/А-2019  «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей  та підлітків у районі влітку 2019 року», яким затверджені  відповідні заходи та склад районної комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги  та підтримки влітку 2019 року.

      Відділом освіти та молодіжної політки  районної державної адміністрації  виданий наказ від 12 квітня 2019 № 61 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року». Згідно зазначеного наказу затверджені заходи щодо організації літнього оздоровлення та  відпочинку дітей влітку 2019 року, затверджена мережа таборів з денним    перебуванням на базі 9 закладів загальної середньої освіти району. Робота таборів з денним перебуванням  дітей розпочалась     27 травня 2019  року з терміном перебування дітей у таборі 14 днів ( по 13 червня 2019 року).

        Відпочинком охоплено 403 дитини, які потребували особливої уваги та підтримки району, а саме:

   -  діти - сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування- 12;

   - діти з інвалідністю- 10;

   - рідні діти прийомних батьків, які проживають в одній прийомній сім’ї  -2;

   - діти з багатодітних сімей – 152;

   - діти з  малозабезпечених сімей-18;  

   - діти, зареєстровані як  внутрішньо переміщені особи-1;

   - діти учасників АТО-1;

   - діти, один з батьків яких загинув у районі проведення АТО -1;

   - діти, взяті на облік ССД, як такі що перебувають у складних життєвих обставинах -5;

   - дітей, які перебувають на диспансерному обліку- 49;

   - діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери- 104;

  -талановиті та обдаровані діти - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів учнівських органів самоврядування, дитячих творчих колективів, вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл-48.

          З метою якісної підготовки до проведення оздоровчої кампанії в пришкільних таборах закладів загальної середньої освіти відділом освіти та молодіжної політики були вжиті заходи, направлені на якісну організацію літнього оздоровлення та відпочинку.У пришкільних закладах відпочинку відповідальні особи оздоровчих закладів для дітей дотримувались чинного законодавства, щодо створення безпечних умов перебування, охорони життя і здоров’я дітей, санітарних норм і правил, організації харчування, медичного  забезпечення та забезпечення заходів своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь. Відпочинкові заклади були укомплектовані кваліфікаційним персоналом з досвідом роботи в закладах оздоровлення та відпочинку. Виховна робота у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку проводилась з урахуванням дотримання режиму дня та організації фізкультурно-спортивної і культурно-екскурсійної роботи, були створені умови для всебічного розвитку дітей,  проводились заходи щодо профілактики захворюваності, травматизму, нещасних випадків, гострих кишкових захворювань і харчових отруєнь серед дітей.

            Підтримуючи   ініціативу   Міністерства  освіти  та  науки  України щодо популяризації вивчення іноземних мов серед українських школярів та їх застосування у різних формах діяльності у 5 закладах загальної середньої освіти району в таборах з денним перебуванням було створено літні мовні загони з англійською,  німецькою мовами спілкування, якими було охоплено 82 учня 1-8,10 класів.

          З метою максимального охоплення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки у 2019 році, з коштів районного бюджету було передбачено виділення коштів на оздоровлення та відпочинок дітей влітку 2019 року – 478,2 тис. грн., з них: на відпочинок 403 дітей -  112,84 тис. грн., на оздоровлення 50 дітей – 365,4 тис. грн. (7 308 грн. вартість путівки).

         З метою належної підготовки позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Кілійського району до проведення оздоровчої кампанії у 2018 році, відповідно на виконання розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 05.04.2019 року №494/А-2-19 «Про утворення обласної міжвідомчої комісії з контролю за діяльністю позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Одеської області» видано розпорядження голови Кілійської районної державної адміністрації від 22.04.2019 року №102 «Про утворення районної міжвідомчої комісії з питань контролю за діяльністю  позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Кілійського району», яким утворена відповідна комісія та затверджене Положення про районну міжвідомчу комісію з питань контролю за діяльністю  позаміських дітячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Кілійського району. 

          На виконання зазначеного розпорядження 30 травня 2019 року була проведена перевірка з контролю  готовності  позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку КП «Оздоровча база відпочинку «Глобус», ПДЗОВ «Аіст»  та ПЗОВ «Ель-Пасо» до роботи влітку 2019 року за  участю представників структурних підрозділів райдержадміністрації, відділу управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кілійському районі, Кілійського міськрайонного сектору ГУДСНС України в Одеській області, Кілійського районного центру первинної медико-санітарної допомоги та Кілійського відділення поліції Ізмаїльського ВП ГУНП в Одеській області із залученням обласної міжвідомчої комісії з контролю за діяльністю позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Одеської області» за головуванням начальника відділу з питань сім’ї, оздоровлення дітей та пільгових категорій громадян Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації. За результатами проведеної перевірки складені  акти та довідки  з відповідними висновками та зауваженнями.

     31 травня 2019 року було проведено засідання районної міжвідомчої комісії з контролю  діяльності позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у  2019 році, на якому було розглянуто питання щодо готовності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку КП «Оздоровча база відпочинку  «Глобус», ПДЗОВ «Аіст»  та ПЗОВ «Ель-Пасо» ( заклад був зачинений) до роботи влітку 2019 року. За підсумками проведеної роботи, на підставі актів та довідок перевірок представників зазначеної комісії було прийнято рішення про те,  що у закладах оздоровлення та відпочинку: КП «Оздоровча база відпочинку  «Глобус» та ПДЗОВ «Аіст» створені належні умови для оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року, а ПЗОВ «Ель-Пасо» не готовий до відкриття.

              Відділом освіти та молодіжної політики райдержадміністрації, також проводиться робота щодо направлення дітей пільгових категорій на оздоровлення  в ДП «УДЦ «Молода Гвардія»  та МДЦ «Артек». Протягом звітного періоду, на  оздоровлення   до МДЦ «Молода Гвардія» м. Одеса  направлено 8 дітей з багатодітних сімей. 50 дітей було направлено до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку КП «Оздоровча база відпочинку  «Глобус».

              Всього у оздоровчий сезон 2019 року оздоровленням та відпочинком охоплено 461 дитина, які потреюбують особливої соціальної уваги та підтримки району.

               Проведення заходів зазначеного розпорядження регулярно висвітлюється  в засобах масової інформації та на веб-сторінці Кілійської районної державної адміністрації офіційного сайту Одеської обласної державної адміністрації.

 

 

Відділ освіти та молодіжної

політики Кілійської райдержадміністрації