04.12.2018

Попередження насильства в сім'ї в Кілійському районі за підсумками 9 місяців 2018 року

          З початку 2018 року до управління соціального захисту населення, як координаторів здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, надійшло 66 повідомлень щодо скоєного насилля в сім’ях, з них  в 6-ти випадках під час сварок батьків були присутні малолітні діти. 

        З метою з’ясування обставин вчинення насилля в сім’ї та запобігання їх виникнення, структурними підрозділами райдержадміністрації проведено 33 рейди по сім'ям, які опинились в складних життєвих обставинах, в ході яких відвідано 236 сімей,  де проживає 558 неповнолітніх.

          При перевірці умов виховання та проживання дітей в сім’ях, що опинились в складних життєвих обставинах проводяться профілактичні бесіди з дітьми та їх батьками щодо виховання та утримання дітей в сім'ях, попередження нещасних випадків, профілактики  жорстокого поводження з дітьми, уникнення скоєння суїцидів та злочинів неповнолітніми, бродяжництва.

            За звітний період службою у справах дітей проведено 33 індивідуально-профілактичних бесід з неповнолітніми, якими були скоєні кримінальні правопорушення.

            Протягом поточного року  проведено  ряд заходів щодо з'ясування  обставин скоєння насильства.  З початку 2018 року на профілактичному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 92 дитини, які проживають в 42 сім'ях і знаходяться в складних життєвих обставинах та  5 дітей, що переміщені з тимчасово окупованої території На профілактичний облік   службою у справах дітей протягом звітного періоду взято 3 дітей, що постраждали від насильства чи жорстокого поводження.

Особам, які постраждали від насильства в сім'ї, службою КРЦСССДМ було надано

  • 97 інформаційних послуг,
  • 36 соціально-медичних послуг,
  • 56 юридичних послуг,
  • 88 соціально-педагогічних послуг.

        З метою поліпшення психоемоційного стану дітей, які постраждами від насилля, фахівцями із соціальної роботи проводилась інформаційно - роз'язнювальна робота з батьками  про наслідки вчинення насилля над дітьми та необхідності ведення здорового способу життя, улагодження стосунків в сім'ї та уникнення сімейних конфліктів. В загальноосвітніх закладах, професійно-технічному ліцеї проведені профорієнтаційні заходи та лекції на тему  «Життя – безцінний дар».

            На обліку та під соціальним супроводом КРЦСССДМ на теперішній час перебуває 2 сім'ї з приводу вчинення насилля.

            Спільно з усіма службами налагоджено співпрацю щодо виявлення дітей, які самовільно залишають домівки та схильні до бродяжництва, а саме: протягом звітного періоду проведено 12 рейдів “Діти вулиці”, “Вокзал” з метою виявлення бродяжих, безпритульних та жебракуючих дітей. В ході рейдів безпритульних та жебракуючих дітей виявлено не було. Проведені 11 заходів по місцях масової концентрації молоді, в ході яких були виявлені факти вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління, за фактами  яких складені адміністративні протоколи, проведені профілактичні бесіди,  батьки попереджені про адміністративну відповідальність.

           З метою запобігання та профілактики проявів насилля серед учнівської молоді спеціалізованою службою “Мобільний консультативний пункт соціальної  роботи”   проводяться в молодіжному середовищі лекції, бесіди, відеолекторії, розповсюджувався інформаційно-просвітницький матеріал на тему; «Скажемо насиллю-Ні», «Профілактика вживання алкоголю», «Скоєння навмисних ушкоджень», тренінги «Я серед інших».

         Забезпечується контроль за дотриманням вимог Закону України “Про рекламу” щодо розташування поблизу дитячих дошкільних, шкільних, позашкільних навчальних закладів рекламоносіїв, які рекламують антиторгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Фактів порушення не виявлено.

           Для розгляду питань, які потребують узгодженої співпраці щодо запобігання насильству в сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми в Кілійському районі, з метою налагодження тісної співпраці структурних підрозділів райдержадміністрації, Кілійського відділення поліції, громадських організацій розпорядженням райдержадміністрації від 04.06.2018р. №274 утворена районна координаційна рада з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

             Питання реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству знаходиться на постійному контролі у райдержадміністрації.

 

Начальник управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

    Г.П.Пашкіна