13.03.2019

Інформація щодо стану прийому заяв на призначення житлових субсидій від мешканців приватного сектору

      Згідно «Положення по порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу твердого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995р. №848 (зі змінами від 06.02.2019р.), на протязі лютого-березня 2019 року проводиться робота по прийняттю від населення приватного сектора Кілійського району – заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи та їх розгляду.

      Урядом внесені зміни до Порядку призначення субсидії, а саме:

     Починаючи з березня 2019 року громадяни, які отримували субсидію на відшкодування витрат за оплату житлово–комунальних послуг у опалювальному періоді 2018-2019 років отримають нараховану субсидію готівкою.

    При цьому особам, які отримують пенсію  призначена субсидія буде виплачена шляхом перерахування органами Пенсійного фонду України коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта», де особа отримує пенсію, відповідно до укладених договорів.

     Особам, які не одержують пенсії – через АТ «Ощадбанк» шляхом зарахування коштів на поточні рахунки відкриті в АТ «Ощадбанк» (у разі наявності останніх). У кого відсутні поточні  рахунки спеціально звертатися до АТ «Ощадбанк» для його відкриття не потрібно. Кошти можна буде отримати при пред’явленні паспорту.

     Громадяни, які отримали субсидію готівкою повинні сплатити самостійно повністю всю нараховану суму за спожиті послуги.

   Всім громадянам, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року, субсидія буде перераховуватися на обліковий запис в АТ «Ощадбанк», з якого будуть здійснюватися розрахунки з надавачами послуг, як повідомлялося раніше.

    Звертаємо увагу мешканців Кілійського району на слідуюче:

     Заява і декларація вважаються не поданими у разі, коли:

не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

не внесені у повному обсязі відомості про членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний зв’язок з особою із складу домогосподарства, число, місяць і рік народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

-   не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків, а також номер мобільного телефону заявника;

відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім’ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

     Станом на 12.03.2019р. прийнято 302 заяв, на які зроблені запити в житлово-комунальні підприємства Кілійського району, з них вже розглянуто 50 заяв.

     Управлінням продовжується робота по призначенню житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 843 сім'ям Кілійського району на житлово-комунальні послуги. По зазначеним послугам по лютий 2019р. включно нараховано на загальну суму 582,51 тис.грн. Заборгованість складає 67,51 тис. грн.

   Управлінням соціального захисту населення Кілійської РДА задіяні всі наявні ресурси та забезпечена належна організація роботи управління стосовно стовідсоткового відпрацювання прийнятих від населення документів для призначення житлових субсидій, прикладено максимум зусиль та вжито всіх можливих заходів щодо досягнення максимально високого показника по залученню домогосподарств для отримання житлової субсидії.

 Начальник відділу

призначення соціальних допомог та субсидій 

                      Н.Стоянова