10.01.2019

НАЛАГОДЖУЄМО ПАРТНЕРСТВО

В рамках реалізації Меморандуму про взаємодію між Державною службою зайнятості (ЦА) та ДП «Адміністрація морських портів України» 27.07.2018 року було видано наказ Одеського обласного центру зайнятості «Про співпрацю зі структурними підрозділами/філіями ДП «Адміністрація морських портів України», що стало поштовхом для налагодження співпраці між фахівцями Кілійської районної філії Одеського ОЦЗ та адміністрацією морського порту Усть-Дунайськ, який розташований у м. Вилковому.

Спочатку – загальна довідка. Адміністрація морських портів України – державне підприємство, яке має стратегічне значення для розвитку економіки і безпеки України.

АМПУ створена в 2013 році в результаті реформи морської галузі України для управління державним майном в морських портах країни і його ефективного використання, створення механізмів для залучення інвестицій в портову інфраструктуру для її розвитку і стабільної роботи бізнесу. Серед інших завдань Адміністрації - підтримка паспортних глибин акваторій портів, забезпечення безпеки мореплавства та інші актуальні для галузі питання.

АМПУ входить в сферу управління Міністерства інфраструктури України і об'єднує українські морські порти та інші інфраструктурні елементи, одночасно сприяючи розвитку і конкурентоспроможності кожного з них.

Структура підприємства складається з центрального офісу в Києві і головного представництва в Одесі, філії «Дельта-Лоцман» і 13 філій в морських портах України, у тому числі в морському порту Усть-Дунайськ.

Філією «Усть-Дунайськ» державного підприємства «Адміністрація морських портів України»  керує виконуючий обв’язки начальника Дмитро Петрович Ковальджі. Він налаштований на плідну співпрацю зі службою зайнятості, тому на засіданні чергової ради морського порту «Усть-Дунайськ» була запрошена  заступник начальника відділу сприяння зайнятості Кілійської районної філії Одеського ОЦЗ Віта Оспанова.  На порядку денному стояло питання щодо сприяння працевлаштуванню працівників, які можуть бути вивільнені, та обговорення укладання меморандуму з підприємствами, що здійснюють свою виробничу діяльність на території морського порту щодо сприяння першочергового працевлаштування працівників, що звільняються з портової галузі. Фахівець філії надала вичерпну інформацію щодо послуг, які безкоштовно надає служба зайнятості шукачам роботи зі сприяння у працевлаштуванні і підприємствам з вирішення кадрових потреб.

Одразу було погоджено питання щодо проведення на підприємстві прес-туру, який відбувся в грудні для безробітних, що є потенційними претендентами на працевлаштування.

Морський торгівельний порт «Усть-Дунайськ» розташований в південній частині Жебріянської бухти Чорного моря. Порт був створений в кінці 70-х рр. ХХ ст.  перш за все для обслуговування ліхтеровізної системи перевезень. Загальна площа території порту - 15 га, площа акваторії - 60 га. Порт Усть-Дунайськ має два вантажних району - морський і річковий. Сьогодні підприємство спеціалізується на перевалці вантажів з морських суден на річкові для подальшого транспортування по Дунаю і навпаки. Про це учасники прес-туру дізналися від начальника відділу кадрів Адміністрації порту Тетяни Вікторівни Полякової.  А про характер виробництва,  про специфіку вакансій, які є в наявності і яких періодично потребує підприємство, виходячи із завантаженості і наявності роботи, розповіла  в.о. начальника відділу кадрів МТП ««Усть-Дунайськ» Натаван Назимівна Крайнікова. 

Минулий рік дав добрий старт співпраці служби зайнятості з провідним підприємством Вилкового. У новому році вже планується проведення низки спільних заходів. Робота триватиме.