10.11.2020

Наглядова пробація в дії До Дня української писемності та мови

9 листопада 2020 року співробітники Кілійського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області спільно з працівниками Кілійської публічної бібліотеки до Дня української писемності та мови провели захід з підобліковими клієнтами пробації на тему: «З Україною в серці». Бібліотекаркою сектору обслуговування користувачів, членом районного літературного об’єднання «Дунайська хвиля» Ольгою Густіною було організовано тематичну виставку книжок під назвою "…Поетична, музикальна, мальовнича»" та проведено літературну годину «Мова – душа народу».

Мета заходу  - сприяти розвитку у суб’єктів пробації почуття національної гідності, а також  вихованню  любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.

«Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу, - зазначила лектор. - Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.»


Під час заходу підоблікових відділу пробації ознайомили з історією виникнення української писемності та мови, довели, що рідна мова – це духовна святиня. Присутні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, прослухати вірші талановитих поетів Кілійщини та вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.