21.07.2020

Міністр економіки та керівник Одеської ОДА Максим Куций обговорили план порятунку фермерів від екстремальної посухи

     Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко разом із керівником Одеської обласної державної адміністрації Максимом Куцим провели масштабну зустріч із бессарабськими фермерами у смт Сарата та обговорили план порятунку аграріїв.

      «Зустрілися із аграріями, щоб обговорити, як спільними зусиллями подолати наслідки екстремальної посухи, яка завдала збитків 1300 підприємствам нашої області. Розмова була відверта та місцями гаряча. Перше на чому я наголошував, що у вирішенні цієї проблеми, усі - аграріі, держава, споживачі – це союзники і партнери. Тому що від стабільної роботи аграрно-промислового комплексу залежить продовольча безпека Одещини та всієї України», — наголосив Максим Куций.

        Керівник ОДА зазначив, що Одеською обласною державною адміністрацією вже вжито першочергові заходи на підтримку сільгоспвиробників.

       Наразі додатково спрямовано 15 млн грн обласного бюджету, зокрема, по 5 млн грн виділено на здешевлення вартості електроенергії, витраченої на подачу води для зрошення та здешевлення вартості на закупку насіння вітчизняної селекції. Ще 5 млн грн компенсовано на витрати утримання тварин. 3 млн грн виділено на часткове здешевлення вартості придбання сільськогосподарської техніки. Програма фінансових компенсацій по кредитам вже діє. Перші виплати плануються вже цього місяця.

      Керівник Одеської ОДА також наголосив, що зміни в аграрному секторі мають бути системними. Головне завдання — не допустити банкрутства низки господарств та мобілізувати всі можливості задля збереження продовольчої безпеки регіону.