17.07.2020

Кілійський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді прийняв участь у онлайн-конференції

     Кілійський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 16 липня долучився до  онлайн-конференції «Презентація результатів  щорічного моніторингу закладів інституційного догляду та виховання дітей».  Про результати моніторингу та основні виклики розповів Уповноважений Президента України прав дитини Микола Кулеба. Він наголосив на необхідності будівництва в кожному регіоні малих групових будинків для дітей-сиріт на заміну інтернатам.

    Участь в онлайн-конференції взяли передставники Кілійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  служби у справах дітей райдержадміністрації, управління соціального захисту населення та відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації.

     У ході обговорень Микола Кулеба наголосив, що курс України на європейську інтеграцію вимагає перегляду пріоритетів державної політики у сфері охорони дитинства, впровадження успішних підходів із світової практики захисту прав дітей, які базуються на забезпеченні прав і найкращих інтересів дитини, спрямовуються на підтримку сім’ї, створення умов для виховання та розвитку дітей у сім’ї або середовищі, максимально наближеному до сімейного.

      Як відомо, Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки була схвалена урядом у серпні 2017 року і передбачає три етапи реалізації.

     Перший етап (2017-2018 рр.) передбачає аналіз існуючої мережі інтернатних закладів, розробку та прийняття нормативно правової бази, залучення інвестицій для реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

   Другий етап (2019-2024 рр.) - виконання регіональних планів реформування інтернатних закладів, припинення практики влаштування дітей віком до трьох років до інтернатів, зменшення кількості дітей, які виховуються в інтернатних закладах, шляхом їх влаштування до сімейних форм виховання, забезпечення доступності послуг для дітей та сімей з дітьми відповідно до їх потреб на рівні територіальної громади, скорочення мережі загальноосвітніх інтернатних закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, шкіл інтернатів для дітей, що потребують соціальної допомоги тощо

    На третьому етапі (2025-26 рр.) передбачається аналіз досягнення очікуваних результатів та  визначення стратегічного напрямку подальшого розвитку  системи забезпечення та захисту прав дітей.