10.09.2020

Душевний світ і емоційна рівновага людини

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку в світі близько 800 000 закінчують життя самогубством. Понад половину усіх самогубств вчиняють люди до 45 років. Серед молоді у віці від 15 до 30 років суїциди - найпоширеніша причина смерті після дорожніх аварій. Кількість самогубств випереджає кількість насильницьких смертей, - тобто самі забирають своє життя більше молодих чоловіків та жінок, ніж гинуть в результаті терактів, війн та інших конфліктів, узятих разом, включно із кримінальними та побутовими вбивствами. За кількістю самогубств на душу населення Україна перевищує середньосвітові показники на понад три чверті (18,5 випадків на 100 тис. - проти 10,5). Загалом, у 2018 році в Україні вкоротили собі віку 6279 людей. Це більше 17 самогубств на день, тобто кожної півтори години, в середньому, один мешканець України іде з життя з власної волі.

Суїцидальна поведінка не є виключно медичною чи психологічною проблемою. Причини такого складного феномену як суїцид включають в себе соціальні, економічні, психологічні, культурні, релігійні і медичні фактори ризику. Засуджені або особи, узяті під варту (ув'язнені) як специфічна група населення, відрізняються підвищеним рівнем самогубств порівняно зі схожим по іншим характеристикам контингентом.

Комплекс заходів щодо профілактики суїцидальної поведінки у суб’єктів пробації – це постійний інструментарій пробації. Він спрямований на покращення соціально - психологічного клімату серед засуджених, виявлення й усунення чинників, які сприяють формуванню в них суїцидальної поведінки.

     Попередження суїциду  - це робота, яка вимагає координації і співпраці багатьох організацій та установ. Тому відділ пробації залучає до різного роду заходів своїх партнерів та волонтерів. Так, 10 вересня працівники Кілійського районного відділу з питань пробації та фахівці КУ Центру надання соціальних послуг Кілійської міської ради провели сумісний захід для підоблікових відділу з питань пробації під гаслом «Цінуй життя. Профілактика суїцидальних дій», що мав на меті запобігти спробам скоєння суїциду. Питання формування навичок соціально прийнятної поведінки, цінностей особистості і сенсу життя для суб’єктів пробації і надалі залишається на постійному контролі у відділі пробації.