14.03.2019

14 березня - День українського добровольця

         Сьогодні в Україні відзначають День добровольця. Саме в цей день в 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці під Києвом для формування першого добровольчого батальйону. Батальйон на початку квітня 2014 р. передислокувався на Дніпропетровщину і отримав назву “Дніпро-2”.

       17 січня 2017 року Верховна Рада ухвалила рішення про відзначення цього свята “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посилення суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості”.

          Сьогодні Президент Петро Порошенко у своєму зверненні привітав співвітчизників з Днем українського добровольця.

        “Цей день нагадує нам про нещодавні, але вже історичні події, учасниками яких ми з вами були і є. У лютому 2014-го країна перебувала в травматичному шоці від брутального розстрілу Небесної Сотні. Але вірилося, що найгірше вже позаду”, – зазначив глава держави. Порошенко наголосив, що РФ завдала підлого удару в найскладніший для України перехідний період. “Кремль був абсолютно впевнений в успіхові свого бліц-кригу. Там знали, що українська армія розкрадена, зруйнована зсередини і небоєздатна. Нічого дивного, адже руйнація ЗСУ протягом тривалого часу відбувалася саме під керівництвом російських кураторів”, – сказав Президент. За його словами, саме сотні Самооборони Майдану у березні 2014-го року взяли на себе відповідальність за захист Вітчизни. Добровольці в числі перших увійшли до Слов’янська, захопивши штаб сепаратистів та арсенал озброєння. Залучалися до бойових операцій в Красному Лимані, Бахмуті, Попасній, Дебальцевому, Станиці Луганській, Вуглегірську, Мар’їнці, Авдіївці та в інших місцях. Президент розповів, що колишні добровольчі підрозділи тепер інтегровані до лав ЗСУ або Національної гвардії, добре підготовлені, вишколені та оснащені. “Ніколи не повторимо помилок минулого, адже саме послаблення армії створило ґрунт для агресії проти України. І ми ніколи не забудемо подвигу добровольців. Бо немає міри глибини нашої вдячності тим, хто одним з перших пішов у бій, і дав всій Україні найцінніше на той момент – час”, – підсумував глава держави.

    Вшановуючи подвиг українських добровольців, сьогодні керівництво району, колективи організацій та установ, військовослужбовці, учнівська молодь та громадськість Кілії схилили голови у хвилині мовчання  поклали квіти до меморіальної плити Героям України. «Ми завжди будемо пам’ятати подвиг наших добровольців. Сьогодні громадськість Кілійщини вшановує мужність і героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України! – зазначила голова Кілійської районної державної адміністрації Наталя П’ятун.