18.10.2017

Робота з національно – патріотичного виховання дітей та молоді у районі

      З метою активізації у районі в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах району роботи з національно – патріотичного виховання учнів, вихованців, враховуючи, що патріотичне виховання учнів, вихованців є особливо актуальним у сучасній суспільно – політичній ситуації, а також у зв’язку з необхідністю координації, дій відділом освіти та молодіжної політики райдержадміністрації протягом третього кварталу поточного року була проведена певна робота.

     На виконання   розпорядження Кілійської районної державної адміністрації  від 20.06.2017 року № 289 «Про відзначення 21-ї річниці Конституції України», з метою гідного відзначення у 2017 році 21-ї річниці Конституції України, враховуючи її вирішальне значення у розбудові демократичної незалежної держави та консолідуючу роль у розвитку в Україні громадянського суспільства, формування високого рівня правової свідомості та правової культури населення України  протягом червня в 17 дошкільних, 5 позашкільних, 23 загальноосвітніх навчальних закладах району проведено понад 400 інформаційно-просвітницькі заходи (лекції, «круглі столи», книжкові виставки тощо), спрямовані на роз’яснення значення  норм Конституції України у становленні демократичної держави, на формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України.

     У 23  загальноосвітніх навчальних закладах було проведено урочисті лінійки, уроки мужності, інформаційні години, лекції, бесіди, тематичні уроки тощо. Кілійський районний будинок дитячої та юнацької творчості – конкурс вітальних листівок «З Днем Конституції, Україно!», бесіда «Живи, моя державо». Кілійський районний будинок науково-технічної творчості  учнівської молоді – підготовка робіт до виставки (гурток «Столяр»), спортивна естафета «Хто швидче» (гурток «Виготовлення сувенірів»), вікторина «Що ти знаєш про Конституцію Україну?» (гурток «Природа крізь призму англійської мови»).

       Під час оздоровчої кампанії 2017 року у таборах відпочинку з денним перебуванням на базі 23 загальноосвітніх навчальних закладів району та дитячих оздоровчих таборах «Супутник», «Глобус» та «Аист», проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу, лекції, «круглі столи», конкурси малюнків, стіннівок, вікторини, переглянуті документальні фільми, презентації національно-патріотичного напрямку.

     Відділом освіти райдержадміністрації була проведена організаційна робота щодо святкування дня Незалежності та державного прапору України. 23 серпня 2017 року на центральний площі міста було проведено урочисту церемонію підняття Великого державного Прапора України. Також в закладах культури району до зазначеного свята були проведені бесіда: «І свободи вітер вирвався на волю», історичні години: «День Незалежності та Державного Прапору України – свята єдності та патріотизму українського народу», «На шляху до Незалежності».

       З метою відзначення 26-ї річниці Незалежності України та популяризації державних символів України, формування у підростаючого покоління активної громадської позиції та національно – патріотичної свідомості,  протягом вересня 2017 року у загальноосвітніх навчальних закладів району проводяться науково-просвітницькі, виховні заходи, а саме:

-         тематичні бесіди на тему: «Шлях державності і волі», «Громадянська освіта: основи демократії;

-         виховні години: «Ми будуємо України – європейську демократичну країну», «Україна – для нас. Ми – для України».

-         вікторини, конкурси дитячої творчості, конкурси  дитячого малюнка, благодійні акції, виставки;

-         демонстрації документальних та художніх фільмів про життя видатних політиків, державо творців. Сучасних діячів культури та мистецтва;

-         науково-просвітницьких конференції та засідань за «круглим столом»;

     До Дня визволення Кілійського району від німецько-фашистських загарбників         на території району в закладах культури були проведені виховні  години: «І на Дунай з перемогою прийшли », «И подвиг не меркне у віках»; бесіди: «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо», «Про героїв, що визволяли Кілійський край», «Гірко плаче Україна за своїми синами», «Кілія у пеклі війни»;урок – вшанування: «Рідну землю вони берегли»; патріотичні читання: «Хай вічно горить вогонь пам’яті»,тощо.

     З метою вшанування учасників бойових дій в зоні АТО, в закладах освіти та культури району розміщені стенди про земляків - учасників бойових дій в зоні АТО, які віддали життя за незалежність та цілісність України: «Герої не вмирають», «АТО: Вони загинули за Україну», «Вічна пам’ять героям»; проведені фотовиставки: «Наші земляки в зоні АТО».

    В  районному музеї створено експозицію «Герої не вмирають», що діє постійно, та періодично оновлюється. Експозиція присвячена нашим землякам - воїнам, що загинули в зоні АТО, а також тим, хто брав участь у бойових діях та повернувся додому.  

     Представниками громадських організацій району проводяться різноманітні спільні заходи зі структурними підрозділами райдержадміністрації. Так, у навчальних закладах району була проведена зустріч з представником руху «Добра воля»  - перегляд відео звернення воїнів АТО учням НВК, тощо.

      В районі, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій,  протягом поточного року був проведений збір гуманітарної допомоги  військовослужбовцям у зоні АТО та мешканцям Сходу країни. 

     Усі проведені заході були відображені з ЗМІ району та у розділі на веб - сторінці Кілійської райдержадміністрації офіційного веб - сайту Одеської ОДА,   де більш широкого відображено роботу Центру з національно - патріотичного виховання дітей та молоді Кілійщини.