16.10.2018

Інформація про проведену роботу координаційного центру національно-патріотичного виховання дітей та молоді протягом 9 місяців 2018 року

     З метою активізації в районі  роботи з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а також у зв’язку з необхідністю координації дій органів влади та громадських організацій, до компетенції яких належать питання національно-патріотичного виховання видане розпорядження голови районної державної адміністрації від 25 грудня 2015 року №555 «Про створення координаційного центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі».   

     До складу координаційного центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі входять представники структурних підрозділів райдержадміністрації, місцевого самоврядування та громадських організацій району; визначені особи, відповідальні за взаємодію з центром. Основними завданнями центру  визнано: сприяння реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, зокрема Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2010 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року №580/2015; забезпечення координації діяльності органів влади та громадських організацій з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді; сприяння здійсненню заходів з активізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді в районі.

    20.03.2018, 12.06.2018 та 14.09.2018 року, в приміщені районної державної адміністрації, проведені  засідання зазначеного  центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі. На засіданнях були розглянуті питання  про проведену щоквартальну роботу з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі протягом 2018 року, розглянутий план роботи координаційного

центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі на 2018 рік та розглянути питання щодо підготовки та проведення заходів до державних свят. За підсумками проведеної роботи був складений протоколи засідань зазначеного центру та  прийняті відповідні рішення.

    З березня 2016 року в районі створений та діє розділ «Координаційний центр з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі, в якому постійно розміщуються інформації про роботу структурних підрозділів райдержадміністрації та громадських організацій району у даному напрямку.

     З метою активізації в закладах освіти району роботи з національно-патріотичного виховання учнів, вихованців, враховуючи, що патріотичне виховання учнів, вихованців є особливо актуальним у сучасній суспільно-політичній ситуації, а також у зв’язку з необхідністю координації дій  відділом освіти та молодіжної політики райдержадміністрації ведеться відповідна робота:

- видано наказ від 13.01.2016 року № 21  «Про  виконання  завдань, визначених у розпорядженні Кілійської районної державної адміністрації від  25.12.2015 року № 555 «Про   створення координаційного центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у районі»;

- видано наказ від 15.03.2016 року № 109 «Про затвердження Плану районних заходів національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженого Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580 на  2015-2017 роки»;

- спрямовані зусилля освітянських колективів на формування особистості, яка усвідомлюватиме свою приналежність до українського народу та сучасної європейської цивілізації, матиме демократичний світогляд, поважатиме громадянські права і свободи, культурні традиції інших народів. Також важно спонукати учнів, вихованців до усвідомлення  відповідальності за колективну справу, що сприятиме залученню їх до державотворчих процесів;

- оновлено зміст різноманітних засобів та форм з військово-патріотичного

виховання учнів, метою якої є ставлення юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості й активної громадянської позиції, сприяння фізичному розвитку особистості й пропагування здорового способу життя;

-забезпечено узгодження планів виховної роботи класних керівників із

загальношкільним планом виховної роботи, залучено до проведення виховних заходів батьків і громадськості;

-визначено особу відповідальну за організацію  національно-патріотичного

 виховання в закладах  загальної середньої  освіти.

    З метою виховання в учнів закладів загальної середньої освіти відданості Батьківщині та українському народу, формування національної самосвідомості та колективного духу, закладання основи активної громадянської позиції та спонукання брати активну участь в державотворчих процесах 11 травня 2018 р. було проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), в якому взяли участь найменші ланки формування козацького самоврядування – рої – із 20 закладів загальної середньої освіти району.

    Під час проведення  І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») рої взяли участь у комплексі змагань та конкурсів, змістовим наповненням яких є традиції українського козацтва і сучасне козакування, які спрямовані на фізичне загартування, духовний та інтелектуальний розвиток, а також перевірку набутих знань, умінь і навичок, це:

- «Впоряд» - змагання з індивідуальних дій та дій у складі рою. Обов’язкове завдання – це виконання стройових прийомів, команд і дій у складі рою, а також маршової патріотичної пісні на козацьку тематику;

- «Рятівник» - перевірка знань і вмінь надавати першу долікарську допомогу;

- «Відун» - інтелектуальні змагання на виявлення знань з історії України, зокрема доби Козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України;

- «Естафета» - перевірка фізичного розвитку.

    Переможцем І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та нагороджено Грамотою відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації, кубком рій «Козацька слава» (Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів).

    На виконання наказу Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 26.12.2017 року № 391/ОД «Про проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2017/2018 навчальному році» з 09 по 13 червня 2018 року у селі Миколаївка Білгород-Дністровського  району (комунальний заклад «Саратський  дитячий оздоровчий заклад «Сонячний»  Саратської районної ради) відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь 2 працівники, 8 учнів Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.

    Згідно з річним планом роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 12 квітня 2018 року на базі Вилківського будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний семінар-практикум для директорів, заступників директорів, методистів закладів позашкільної освіти району за темою «Формування почуття патріотизму, духовності, національної свідомості у вихованців закладів позашкільної освіти».

    Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 20 квітня 2018 року на базі Приморської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів російської мови та літератури закладів загальної середньої освіти за темою «Компетентнісний підхід до вивчення предмета «Російська мова» крізь призму реалізації Концепції національно-патріотичного виховання».

     Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики  райдержадміністрації  25.04.2018 на базі Приозерненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кілійської районної ради Одеської області відбувся районний семінар-практикум для директорів закладів загальної середньої освіти, закладів позашкільної освіти за темою «Створення сприятливих умов для навчання, розвитку й виховання самодостатньої та всебічно розвиненої особистості».

    З 23 по 27 квітня 2018 року з дружнім візитом на території Кілійського району перебувала делегація міста Фарсали, Грецька республіка, у кількості 10 осіб на чолі з мером міста Фарсали.

   На виконання резолюції голови Кілійської районної державної адміністрації від 16.04.2018 № 27/626 щодо рекомендованого до виконання відділом освіти та молодіжної політики райдержадміністрації пункту 9.9 розпорядження Кілійської міської ради від 13.04.2018 № 70/А-2018 «Про підготовку, організацію та проведення заходів щодо візиту до м. Кілії делегації м. Фарсали, Грецька республіка»: 27 квітня 2018 року - з 12 год 00 хв до 13 год 00 хв відбулася зустріч делегації міста Фарсали, Грецька республіка, з представниками адміністрації, педагогічного та учнівського колективів Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей».

    У рамках районного конкурсу на краще фізкультурно-музичне свято з вихованцями серед закладів дошкільної 15 травня 2018 року відбулося фізкультурно-музичне свято в ЗДО «Сонечко» м. Кілії за темою «Ігри патріотів».

    Чильне місце у Конкурсі посіли дидактичні та рухливі ігри: «Чи знаєш ти нашу Країну», «Розумники та розумниці», «Заморочки з бочки», «Визволяй», «Слухай сигнал», «Збий шапку» тощо.

     З метою активізації творчого потенціалу, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей  дошкільного віку, формування їх національної свідомості, виховання патріота протягом квітня 2018 року був проведений районний конкурс «Сузір’я талановитих дошкільнят», у якому взяли участь 57 вихованців – «маленьких артистів»- віком від 4 до 6 років із 3 закладів дошкільної освіти та 2 НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок». На конкурс  було представлено  22 номери художньої самодіяльності в різних номінаціях: «Декламування віршів», «Солісти-вокалісти», «Вокальні ансамблі», «Хореографія», «Інсценування».

    У травні 2018 року в місті Києві за ініціативи Міністерства освіти і науки України та Науково – дослідного інституту українознавства підведено підсумки ХІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти. У даному конкурсі взяли участь 19 учнів від Одеської області. Мохамед Нізар, учень 9 класу Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІст. №3 – ліцей» (директор Сорока Н.М., керівник роботи Орищак О.О., учитель історії та правознавства), посів ІІІ місце у ХІ Міжнародному конкурсі з українознавства для учнів 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти та ІІІ місце у виконанні тестових завдань з українознавства.

    У квітні 2018 року відбулася районна науково-практична конференція учнів, вихованців закладів освіти – членів Кілійської районної філії «Прометей» МАН України, де учні доповідали про свої науково-дослідницькі роботи: «Таємничий острів Зміїний: історія та сучасність» (Шаронова Є., учениця 10 класу Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1); «Духовне серце Кілійської фортеці» ( з історії церкви Успіння Божої Матері) (Недельчев Є., учень 8 класу Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 – ліцей»); «Традиції та духовна культура гагаузів» (Тюля В., учень 9 класу Старотроянівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

     Протягом квітня-травня 2018 року керівники гуртка «Фольклор та етнографія народів України» ( на базі Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Старотроянівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.)  провели з вихованцями свята: «Пишаємося славою твоєю»; «Без верби і калини нема України»; на базі Кілійського районного  будинку дитячої та юнацької творчості, Кілійського районного будинку науково-технічної творчості проведені виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва: «Люблю цю землю, рідну і чудову»; «Таланти нашої родини»; «Мій рідний край».

     На виконання розпорядження Кілійської районної державної адміністрації

від 18.04.2018 року № 191 «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Кілійському районі», відповідно до  пункту 3 Плану заходів щодо відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні з 04.05.2018 року по 11.05.2018 року організовано та  проведено в закладах освіти району: тематичні лінійки; виховні години; тематичні уроки; «уроки пам’яті»; лекції; науково-практичні конференції; бесіди; «круглі столи», присвячені   безсмертним подвигам героїв за участю ветеранів та учасників Другої світової війни; екскурсії до Кілійського районного історико-краєзнавчого музею.

     09.05.2018 року о 10 годині 00 хвилин делегації педагогічних працівників закладів освіти взяли участь у ході  до пам’ятника загиблих воїнів  для  покладання квітів; учні 8-11 класів  Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – ліцей», Кілійської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 – ліцей» утворили   «живий коридор» (з квітами). З метою активізації національно-патріотичного  виховання учнів закладів загальної середньої освіти було організовано екскурсії до дивізіону кораблів та катерів морської охорони «З місцем дислокації – населений  пункт м.Кілія» за графіком:

- 04.05.2018р. о 14 годині 00 хвилин – Кілійський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія», Кілійська ЗОШ І-ІІ ст. № 6;

 -07.05.2018р. о 14 годині 00 хвилин –Кілійська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Кілійський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 3  – ліцей».

    Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики  райдержадміністрації  16 травня  2018 року у приміщенні (кабінеті історії і права) Кілійського  НВК «ЗОШ І-ІІІст. №3 - ліцей» відбувся  ІІ етап районного Всеукраїнського турніру юних правознавців серед учнів 8-10 класів ЗЗСО, який проводився з метою поглиблення знань учнів з  правознавства, формування правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості учнів щодо реалізації та захисту своїх прав, активізації освітньої роботи закладів загальної середньої освіти району з правового виховання.

    На виконання розпорядження  голови Одеської обласної державної адміністрації від 14.03.2018 № 230/А-2018 «Про затвердження плану  заходів Одеської обласної державної адміністрації щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік», розпорядження Кілійської районної державної адміністрації від 19.04.2018 № 194 «Про затвердження плану заходів Кілійської районної державної адміністрації щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік», з метою підвищення рівня підтримки громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції, в закладах загальної середньої освіти району у ІІ кварталі 2018 року проведено наступні  заходи: виховні години, уроки,  бесіди, лекції: «Найбільший урок у світі: цілі сталого розвитку»; «Європа - наш спільний дім»; «Україна в умовах Євроінтеграції», «Як я бачу Україну у складі НАТО»; «Ваші улюблені дитячі європейські письменники», «Відносини: Україна – ЄС»; «Україна та Європа», «Кордон поруч з нами»  «Перспективи європейської євроатлантичної інтеграції України», «Ваші улюблені сучасні європейські письменники та поети», «Євроатлантична інтеграція України - регіональний аспект»; «Як створити, діяти, співпрацювати»,  «Сучасні форми інформаційної діяльності європейської та євроатлантичної інтеграції»,  «Мирні відносини – запорука успіху та розвитку держави». Круглі столи, конференції, диспути: «Глобальні цілі сталого розвитку»; «Європейський Союз – шляхи співпраці», «Україна – НАТО: безпека через партнерство та співробітництво», «Україна – це Європа», «Досягнення Євроатлантичної інтеграції України, її значення сьогодні». Тематичні  лінійки: «Дізнаймося про Європу більше»; «Історія створення Євросоюзу»; «Реалізація Концепції  вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік».  Книжкові  виставки: «На варті миру і безпеки», «Відкрий Європу для себе», «Видання  з питань євроатлантичної інтеграції»,  «Навчальна та науково-популярна література про євроатлантичну систему безпеки».

    Виставка наукових робіт і рефератів, документів: «Євроатлантична інтеграція України», «НАТО –Україна: сьогодення Альянсу», «Інтеграція заради миру».

    Майстер-класи: «Виготовлення прапорців європейських країн» . Вікторини: «Казки народів Євросоюзу», «Історія євроатлантичної інтеграції України». «Молодь та євроінтеграційні процеси в Україні».

     До Дня пам’яті та примирення та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

   - 08.05.2018  відділ культури, національностей і релігій  райдержадміністрації взяв участь в організації та проведенні  Панахиди до Дня пам’яті та примирення за участю Благочинного храмів Кілійського округу Протоієрея Отця Михаїла Павлішина, настоятелів храмів і церков міста Кілії і Кілійського району, голови райдержадміністрації, працівників райдержадміністрації, мешканців міста;

  -  09.05.2018 організовано та проведено мітинг-реквієм «До Дня Перемоги над нацизмом в Європі» за участю ветеранів та учасників бойових дій у ІІ Світовій війні, голів: райдержадміністрації, райради та міської ради, голів ветеранських організацій, Благочинного храмів Кілійського округу Протоієрея Отця Михаїла Павлішина, воєнкома Кілійського району, мешканців міста та учнів шкіл.

    З метою вшанування ветеранів, увічнення пам’яті жертв війни, на площі біля міськради  09 травня 2018 року відбувся концерт за участю зразкового хореографічного колективу «Талісман» Кілійської дитячої музичної школи та кращих солістів і аматорських колективів Районного будинку культури: Народного фольклорно-обрядового колективу, Народних вокальних  ансамблів «Мрія» та «Серпантин». Забезпечено організацію та проведення  в клубних закладах району: Панахиди по загиблим в роки Другої Світової війни, Мітинги-реквієм: «Дзвони пам’яті», «Незабутні роки». Години історичної пам’яті: «А пам’ять священна»-08.05.18р.-БК Омарбія, «Солдатський трикутник-жива пам’ять про війну»-09.05.18р.-БК с. Дмитрівка. Уроки пам’яті:«Мій прадід-солдат Перемоги» -09.05.18р. - БК с. Дмитрівка;  «Ніхто не забутий,ніщо не забуто» Пам’ятний  журнал: «Перемога,Свята Перемога».

    В бібліотеках Кілійської централізованої бібліотечної системи проведено: виставки - експозиції: «Вічна шана героям», «Немеркнуче світло Великого Подвигу»;  бесіда за круглим столом: «Через віки пам’ять проростає»; вечори: «Вінок безсмертя», «Шануймо живих, пам’ятаймо загиблих!», майстер-клас: «Маки пам’яті», «Ми пам’ятаємо ваші імена, визволителі України».

    В історико-краєзнавчому музеї Кілійського району відбулися тематичні екскурсії та день відкритих дверей для учнів шкіл, дітей, молоді та мешканців міста і району

    До Дня Конституції України (28 червня), клубними закладами району організовано та проведено святковий концерт «Ми піснею славимо волю!», концерти: «Україно, моя Україно», «Україно моя ти одна як життя». Правовий урок: «Державні символи України», «Конституція України – перепустка у світ гідного життя»; бесіда-диспут «Конституційні права і обов’язки»; бесіди: «Конституція - оберег Держави і нації», «Закон нашої країни», «Конституція – оберіг нашої Держави».

    В бібліотеках-філіях Кілійської ЦБС проведено цикл інформаційно-просвітницьких заходів: коментовані читання  «Конституція України як складова конституційної спадщини Європи»; інформаційна година «Основний Закон України у світовому конституційному вимірі»; книжкові виставки: «Україно, я – твій громадянин!», «Державні символи України»; бесіди: «Оберіг нашої державності».

    10 квітня 2018 року в районному будинку культури пройшло урочисте відкриття районного Фестивалю великодніх кошиків. з 10 по 13 квітня 2018 року в районному Будинку культури діяла виставкова експозиція районного Фестивалю писанок, дряпинок, крашанок «Писанка - 2018» та виставка художніх робіт «Великодні візерунки». До дня світлого Христового Воскресіння. Великдень в бібліотечних закладах пройшло: виставки – експозиції: «Таїнство писанки», «Пресвітле Воскресіння Христове».

    17 травня 2018 року у міському Сквері Державного прапору відбулося районне «Свято вишиванки». Цього ж дня було відкрито виставку вишивки і ткацтва, яка діяла до 07 червня 2018 року.

     З метою сприяння відродженню, розвитку та збереженню національних культур Кілійщини; підтримки та розвитку народної творчості; естетичного та духовного виховання молоді  забезпечено організацію та проведення культурно-мистецької акції «Етнічний букет Кілійщини» 27 квітня 2018 року в  програмі культурно-мистецької акції «Етнічний букет Кілійщини» прийняли участь творчі колективи району: Народний фольклорно-обрядовий колектив РБК, ансамбль гагаузької пісні «Сєвда», Народний вокальний ансамбль молдавської пісні «Ватра», вокальний ансамбль болгарської пісні «Ксмет»,  Народний вокальний ансамбль «Рута», Народний вокальний ансамбль обоянської пісні «Василяночка»,  вокальний дует солістів БК

 с. Новоселівка Анатолій Федоров і Марія Балабан та зразковий хореографічний колектив  «Талісман» Кілійської дитячої музичної школи. Своїм талантом глядачів порадувала солістка Київської філармонії, наша землячка Анастасія Чумаченко.  В ході свята працювала виставка робіт майстрів народної творчості та місцевих художників.

    До Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі: бесіди: «Шлях на Тарасову гору», «Вічний як народ».

    До 22-ї річниці  Конституції України, на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 01.06.2018 №258 «Про відзначення 22-ї річниці Конституції України в Кілійському районі» було проведено урочисті збори та святкові концерти. У міському парку  були проведені народні гуляння та різноманітні культурно – спортивні заходи, а саме: змагання з дартсу, шашок, джиу - джитсу, караоке на Дунаю, тощо. В культурних закладах району проводились: святкові концерти: «Є край, де найкращі у світі пісні і цвітом чарує калина-це дім мій-моя Україна», «З Україною в серці», «Краса твоя безсмертна Україно»; усні журнали: «За сине небо, за жовте колосся», «Є така держава – Україна», тощо.

     25 -26 серпня  Кілійщина відзначала 74- у річницю визволення Кілійського району від нацистських окупантів. В храмах визначення цієї дати була проведена панахида за загиблими у Другій світовій війні та покладання  квітів до пам’ятника загиблим воїнам.

     До Дня прапора України (23 серпня) у міському Сквері Державного прапору відбулося урочисте підняття прапору України.

     До Дня незалежності України (24 серпня) в районі були проведені  різноманітні урочистості присвячені цієї дати. Для Кілійців та гостей міста солісти Київського ансамблю "Зорецвіт", солісти та творчі колективи Одеси та Кілійського району провели Фестиваль "Українська Бессарабія".

     В усіх храмах району в цей святковий день люди в своїх молитвах просили миру для України, здоровья для її народу. У Кілійській Свято-Миколаївський церкві Благочинним та настоятелями всіх правосланих храмів нашого району було здійснено Молебен. Разом з громадськістю у молебні та ході прийняли участь голова районної державної адміністрації, Вилківський міський голова, депутат Одеської обласної ради, депутати районних та сільських рад, сільські голови, керівники та колективи підприємств та організацій району, учнівська молодь Кілійщини. Після цього на центральній площі міста розпочався мистецькій Фестиваль «Українська Бессарабія», в рамках якого голова райдержадміністрації, Кілійський міський голова привітали всіх присутніх зі святом та разом з почесними громадянами міста Кілія взяли участь у вишивці українського рушника, який почала вишивати дружина Президента України, а зараз він передається в різні куточки нашої країни та вишивається тими, хто вноси вагомий внесок у її розбудову.

    На території усіх сільських рад, громад району було проведено також урочисте підняття прапору, покладання квітів. Також проводились святкові концерти «Краса твоя безсмертна Україно!», «З Україною в серці», «Живи Україно для щастя і волі», «Незалежна і єдина»; парад вишиванок; конкурси малюнків «Я малюю Україну»; велопробіг, тощо.

     В історико-краєзнавчому музеї Кілійського району створена постійно діюча експозиція «Герої не вмирають», яка періодично оновлюється. Експозиція присвячена нашим землякам - воїнам, що загинули в зоні АТО, а також тим, хто брав участь у бойових діях та повернувся додому. Постійно проводяться  тематичні екскурсії з дітьми та молоддю.

     Протягом звітного періоду, громадські організації патріотичного  спрямування як: «Районна спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів» та районна організація ветеранів», ГО «Рух. Добра Воля»,» Ланцюг Єднання-Громадська ініціатива» приймали активну участь у районних заходах райдержадміністрації з нагоди відзначення Дня Соборності України, Дня пам’яті жертв голодомору в Україні, Дня вшанування героїв Небесної Сотні та ін.

    Представники громадських організацій  «Рух. Добра Воля» та  Ланцюг Єднання-Громадська ініціатива» продовжують волонтерський рух щодо допомоги військовослужбовцям у зоні АТО, проводять самостійні благодійні акції щодо збору гуманітарної допомоги  військовослужбовцям у зоні АТО та мешканцям Сходу країни.

     Питання з національно - патріотичного виховання дітей та молоді Кілійщини знаходіться на постійному контролі відділу освіти та молодіжної освіти і причетних структурних підрозділів районної державної адміністрації

 

 

     Начальник відділу освіти та молодіжної

     політики райдержадміністрації                                                С. І. Мергут