11.10.2018

Кілійщина розпочала святкування Дня захисника України урочистою ходою

            Напередодні державного свята  – Дня захисника України, в місті Кілія відбулася хода патріотів «Україна єдина»,святковий   мітинг біля скульптурної композиції «Прикордонний десант».  В заходах взяли участь керівництво району та міста, лідери учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти району, військовослужбовці, учасники АТО, представники громадськості,  мешканці міста. Питання виховання нового патріотично налаштованого покоління сьогодні стоїть особливо актуально і дуже приємно, що участь в заході  прийняли 160 учнів із 16 закладів загальної середньої освіти району. Кожна делегація навчального закладу мала  атрибутику учнівського самоврядування та державну символіку.

            Святкова хода розпочалася від Знака «Я люблю Кілію» до скульптурної композиції «Прикордонний десант», де відбувся святковий мітинг до Дня захисника України.

            Із вітальним словом до присутніх звернулися  Наталя Дмитрівна П’ятун, голова районної державної адміністрації;  Сергій Іванович Мергут, начальник відділу освіти та молодіжної політики; Ігор Володимирович Краснопер заступник командира дивізіону кораблів та катерів морської охорони (з.м.д.н.п.Кілія); Сергій Кожемякін тренер - викладач Кілійської дитячої юнацької спортивної школи, учасник АТО.

             Вони згадали про воїнів, котрі полягли на полях бою в давні часи Другої світової війни та  військовослужбовців Збройних Сил України, які відстоюють незалежність та  суверенітет країни у наш час.

             Зокрема, Сергій Іванович Мергут зазначив, що цей день єднає жителів нашого  району, закликає усіх нас  до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Особливо сьогодні, коли на східних теренах рідного краю ведеться військова боротьба, ми маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ наших предків.

           Достойними нащадками Українського війська є сучасна молодь, яка вже має право називатися захисниками України.

           Зі словами вітання до присутніх звернулася  Звєрєва Юлія президент учнівського самоврядування Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №3-ліцей». Вонапобажала всім доброго здоров’я, щастя, благополуччя і всього самого світлого і прекрасного!                     

          На заклик Координатора учнівського самоврядування в районі, яким є Кілійський районний будинок дитячої та юнацької творчості, в закладах загальної середньої освіти району  були проведені акції: «Напиши лист пораненому» та «Тримай мої долоньки». За результатами проведеної роботи було зібрано: листів - 115 ;  малюнків - 150 ;  виробів - 45.

           Представників учнівського самоврядування навчальних закладів вручили листи, малюнки та вироби заступнику командира дивізіону кораблів та катерів морської охорони (з.м.д.н.п.Кілія) Ігору Володимировичу.

           Листи будуть відправлені до військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної  служби України м. Одеси (учасникам АТО), дитячі малюнки і вироби воїнам АТО до м. Маріуполь.

          Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв і на знак вдячності та глибокої шани поклали квіти до скульптурної композиції «Прикордонний десант».

          Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про них, захисників України, писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов´язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, виховуватиметься не одне покоління українців.

         Нехай овіяне славою свято додасть нам наснаги, оптимізму та віри у прийдешній день. Це свято не лише чоловіків, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це - свято України!

          Зі святом мужності і патріотизму, святом історії і добра - Днем Захисника України