17.08.2016

Про пропозиції Кілійської районної ради до Перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік

 

 

У К Р А Ї Н А

КІЛІЙСЬКА  РАЙОННА  РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

«29» липня  2016р.                                                                        №99 -VII-VІ

 

Про пропозиції Кілійської районної ради

до Перспективного плану формування територій

громад Одеської області на 2017 рік

 

            Керуючись статтею 140 Конституції України, статтями 4,6,10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у відповідності з принципами добровільного об’єднання територіальних громад сіл та міст, затверджених статтею 2 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,  беручи до уваги рішення робочої групи з питань децентралізації та підготовки пропозицій щодо формування територій громад Кілійського району Одеської області від 14 червня 2016 року, районна рада

 

вирішила:

 

            1. Погодити пропозиції Кілійської районної ради до Перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік (додаються).

 

            2. Направити пропозиції Кілійської районної ради до Перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік:

 

            - до Одеської обласної державної адміністрації для розгляду та врахування при розробці проекту Перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік;

 

            - до Одеської обласної ради для врахування в ході розгляду проекту рішення обласної ради «Про погодження Перспективного плану формування територій  громад Одеської області на 2017 рік»;

 

            - народним депутатам України Кіссе А.І., Барвіненку В.Д., Скорику М.Л.,  депутатам Одеської обласної ради Бабенку О.А, Кривошеї В.В., Маслову Ю.К. для сприяння у вирішенні даного питання.

 

            3. Опублікувати дане рішення в районній газеті «Наше время».  

 

 

Голова районної ради                                                                                            П.І.Бойченко

 

 

                                                                                                    Додаток

до рішення районної ради

                                                                                                    від «29» липня 2016р.

                                                                                                    №99-VII-VI

 

 

Пропозиції Кілійської районної ради

до Перспективного плану формування територій громад Одеської області

на 2017 рік

 

            В Кілійському районі широко обговорюються питання децентралізації влади. Населення району, органи місцевого самоврядування та виконавчої влади підтримують передачу частини повноважень та коштів на місця для самостійного вирішення соціально-економічних проблем населених пунктів, а також більш якісного надання адміністративних послуг населенню.

            Реалізована в 2015 році бюджетна реформа стала основою для укріплення фінансової самодостатності практично всіх територіальних громад Кілійського району, надала їм ресурси для вирішення нагальних проблем та поступового розвитку населених пунктів. Це, безперечно, свідчить про певні конструктивні кроки на шляху створення спроможних територіальних громад, як базової ланки повноцінного місцевого самоврядування.

            Одночасно продовжуються процеси формування спроможних територіальних громад шляхом об’єднання на принципах добровільності, прозорості, відкритості та відповідальності, виходячи з передумов для цього та перспектив значного покращення якості життя людей.

            Представники територіальних громад Кілійського району, громадських організацій та інших громадянських інститутів, органів місцевого самоврядування Кілійського району з великою повагою ставляться до добровільного волевиявлення громад, які прийняли рішення про об’єднання.

            Такі рішення повинні бути результатом широкого громадського обговорення, відповідальної та усвідомленої участі всіх інститутів громадянського суспільства, органів влади, та, передусім, членів територіальних громад у відповідності до закріплених Конституцією України принципів здійснення місцевого самоврядування.

            Кілійський район є місцем розташування компактного проживання багатьох  національних меншин, тому населені пункти району сформовані під впливом історичних, природно-географічних, культурно-етнічних та економічних факторів. Завдяки цьому, в районі зберігаються міжетнічний баланс та рівновага.

            Громадськість району вважає недоцільним об’єднувати наші територіальні громади, чисельність яких коливається від 800 до 5,5 тис. чоловік в селах та від 8 тис до 25 тис. чоловік у містах. Майже у всіх селах району відсутня інфраструктура, транспортне сполучення, зв’язок, інтернет, що необхідно для функціонування спроможних об’єднаних громад.

Мешканці району хочуть бачити рідну Кілійщину ефективною і самодостатньою, а рідну Україну могутньою і процвітаючою, крок за кроком наближуючись до європейських стандартів. А шлях до цього вбачають в збереженні цілісності Кілійського району як адміністративно-територіальної одиниці.

 

            Враховуючи  вищезазначене і те, що Кілійський район є культурним центром компактного проживання молдован, болгар, гагаузів, росіян, українців та інших національностей

 

ПРОПОНУЄМО:

 

  1. Зберегти Кілійський район як адміністративно-територіальну одиницю.
  2. Включити до Перспективного плану формування територій громад Одеської області на 2017 рік Кілійський район у складі наступних територіальних громад:

 

- Кілійська міська громада;

- Вилківська міська громада;

- Василівська сільська громада;

- Десантненська сільська громада;

- Дмитрівська сільська громада;

- Лісківська сільська громада;

- Мирнівська сільська громада;

- Новоселівська сільська громада;

- Приморська сільська громада;

- Приозерненська сільська громада;

- Старотроянівська сільська громада;

- Трудівська сільська громада;

- Фурманівська сільська громада;

- Червоноярська сільська громада;

- Шевченківська сільська громада.

 

 

                                              Депутати Кілійської районної ради VII скликання