12.03.2019

Голова районної державної адміністрації Наталя П’ятун провела позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації

     12 березня 2019 року під головуванням голови районної державної адміністрації  Н.Д. П’ятун  пройшло позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації. На порядку денному стояли питання своєчасного вжиття заходів щодо захисту  населених пунктів та сільгоспугідь від підтоплення талими та паводковими водами у весняному сезоні 2019 року та питання підпалів сухої рослинності в населених пунктах та за їх межами.

    На засіданні з інформацією про стан готовності до можливого підтоплення доповіли начальник відділу житлово-комунального господарства Кілійського міськвиконкому Ніколенко Ю.П та начальник Кілійського міжрайонного управління водного господарства Іваненко О.П., начальник Кілійської дільниці ДРОВР Мазуренко М.В. Доповідачі повідомили про готовність до вжиття протипаводкових заходів та наявність відповідного матеріального резерву. Однак було заначено наявність ряду «проблемних» гідротехнічних споруд на р. Дунай, які потребують реконструкції. За результатами розгляду питання прийняте рішення про проведення спільної наради з керівництвом Дунайського регіонального офісу водних ресурсів  міськими та сільськими головами району щодо розробки проектно-кошторисної документації на ремонтні роботи гідротехнічних споруд на р. Дунай, які потребують першочергового ремонту та реконструкції.

    З другого питання доповів начальник Кілійського МРС ГУ ДСНС України в Одеській області Вайдич О.В. У своїй доповіді він відмітив , що з настанням пожежонебезпечного весняного періоду, внаслідок масового спалювання сухої рослинності та необережного (навмисного) поводження з вогнем, значно зростає загроза виникнення пожеж у приватному житловому секторі. З початку року сталось 65 пожеж, 45 з яких – пожежі сухої рослинності. Особливу небезпеку становлять пожежі на відкритих територіях Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника НАН України. Для вирішення питання підпалів сухої рослинності запропоновано керівникам Вилківського лісництва ДП «Ізмаїльське лісове господарство» та Дунайського біосферного заповідника НАН України прописати у договорах оренди відповідальність землекористувачів (особливо підприємств, які заготовляють очерет) за дотримання пожежної безпеки.

    За результатами розгляду вироблено спільний алгоритм дій районних служб. Головою районної державної адміністрації надані відповідні доручення щодо вирішення проблемних питань порядку денного засідання.

 Головний спеціаліст з питань НС

                            Г.І.Даниленко