25.10.2018

Засідання “круглого столу” представників місцевої влади з активом районної спілки інвалідів

Питання адаптації людей з особливими потребами до соціуму, взаємодія та співпраця влади з громадськими організаціями інвалідів залишається одним з приоритетних в райдержадміністрації та Кілійській міській раді ОТГ.

24 жовтня голова районної державної адміністрації Наталя П’ятун провела засідання “круглого столу” з активом районної спілки інвалідів. В засіданні взяли участь заступник Кілійського міського голови Ольга Гац, начальник відділу освіти райдержадміністрації Сергій Мергут, начальник УСЗН райдержадміністрації Галина Пашкіна, головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Олена Андрющенко, начальник відділу комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Людмила Якименко. Відкрила засідання голова райдержадміністрації вітаннями   команди спортсменів – призерів обласної Спартакіади людей з обмеженими фізичними можливостями, яка проходила з 16 по 18 жовтня 2018 року у місті Одеса. Подяки від місцевої влади за вагомий внесок у розвиток інваспорту в Кілійському районі, активну громадянську позицію та солодкі подарунки від Кілійського міського голови ОТГ були вручені Ганні Філіній, Марії  Овчинниковій, Любові Коломієць, Сергію Решетніку, Миколі Драгою, Степану Наку.

Далі, під час засідання учасники «круглого столу» проаналізували стан роботи органів місцевої влади щодо розвитку інваспорту в Кілійському районі та участь у цьому процесі районної спілки інвалідів та інших інститутів громадянського суспільства, легалізованих в Кілійському районі;  питання про деякі зміни та порядок надання інвалідам району пільг та різного роду соціальної підтримки за рахунок Державного та місцевих бюджетів; про нові правила оформлення черги на санаторне лікування для людей даної категорії;  про взаємодію і співпрацю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування району з   районною спілкою інвалідів. Кожен з присутніх виказав свою думку за даними питаннями. Голова райдержадміністрації Наталя П’ятун внесла ряд пропозицій до громадських активістів, а саме: активізувати роботу товариства серед людей з обмеженими можливостями району щодо  їх вступу до товариства. Це дасть їм змогу отримувати консультації різного роду фахівців, матеріальну допомогу, можливість участі в заходах та проектах різних сфер спортивного, культурного, громадянського життя району. Для цієї роботи активістам спілки треба залучати ЗМІ. Також, очильниця зазначила, що фінансова підтримка з боку місцевої влади тих чи інших заходів, які проводять громадські організації, можлива тільки при наявності цих заходів в місцевих програмах, які затверджуються депутатами місцевих рад. Саме тому вона запропонувала керівництву районної спілки інвалідів розробити план заходів організації на 2019 рік та орієнтовний їх кошторис. Після аналізу кожному питанню порядку денного голова райдержадміністрації  надала низку доручень керівникам структурних підрозділів РДА, згідно їх компетенції.