03.08.2018

Райдержадміністрація разом з громадськістю тримають на контролі питання щодо безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до берега Чорного моря під час відпочинку на пляжі рекреаційної зони села Приморське

       Питання організації безпечного відпочинку для людей в рекреаційній зоні села Приморське залишається на постійному контролі у голови Кілійської районної державної адміністрації Наталі П’ятун. Особливої уваги потребують люди з обмеженими фізичними можливостями. Керівник районного товариства інвалідів Ганна Філіна на особистому прийомі у голови райдержадміністрації розповіла про те, що людям у інвалідних візках та з порушеннями опорно- рухового апарату просто неможливо самотужки дістатись до берега моря. Вони вимушені забути про такий відпочинок, хоча живуть так близько від моря. Ганна Філіна пояснила, що в попередні роки вона вже зверталась і до органів влади району, клопотала за неї і Громадська рада при Кілійській райдержадміністрації, проте позитивних результатів не було. Так, в минулому році за ініціативою товариства інвалідів, при сприянні місцевої влади та благодійників все ж таки кілька груп дітей-інвалідів з району здійснили свою мрію – відпочили на березі Чорного моря в селі Приморське, проте до самого берега їх волонтери в прямому сенсі несли на руках. Саме тому голова райдержадміністрації взяла розгляд та можливі шляхи вирішення цього питання під особистий контроль. На нарадах в райдержадміністрації з питань безпечного відпочинку в рекреаційній зоні району, при кожній зустрічі з посадовцями та приватними підприємцями, причетними до цієї теми, з Приморським сільським головою Наталя П’ятун піднімала це питання. Про проведену роботу та результати на сьогоднішній день громадськості доповів  начальник  відділу регіонального розвитку,                                                                                    містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства                                                                             та  розвитку інфраструктури райдержадміністрації - головний архітектор         Сергій Скопкін підчас засідання громадської ради при Кілійській райдержадміністрації Так, на даний час на території рекреаційної зони с. Приморське існують 8 пішохідних доріжок з твердим покриттям, які підходять до пляжу. Відстань до води – 40-50м. Облаштувати спуск до води з твердим покриттям неможливо через постійну зміну рельєфу пляжної зони.

 

      Існує домовленість з керівництвом б/в «Солнечная» щодо надання послуг з переміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями через територію бази відпочинку до місця відпочинку.

      З 1 вересня 2018 року вступають в силу нові Державні будівельні норми, відповідно до яких всі підприємства, установи, об’єкти інфраструктури та інші повинні обов’язково бути облаштованими спорудами (пристроями), тощо для безперешкодного доступу маломобільних верств населення.

      Після набрання чинності нових ДБН, відділом регіонального розвитку,                                                                                       містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства                                                                             та  розвитку інфраструктури райдержадміністрації будуть надані рекомендації міським та сільським радам, керівникам установ, організацій щодо безумовного виконання вимог ДБН відповідно вищезазначеного питання.

      При видачі дозвільних документів на проектування нового будівництва обов’язково враховується забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями.

      На теперішній час голова районного товариства підтвердила, що «протягом липня вже дві групи дітей-інвалідів з нашого району відпочили на берегу Чорного моря. Сумісними зусиллями це болюче питання поступово вирішується. За ініціативи голови райдержадміністрації є домовленість з Приморським сільським головою Сергієм Івановим, який, завжди забезпечує організаційні моменти вже безпосередньо в рекреаційній зоні: домовляється за проїзд до берега приватними підприємцями, допомогу волонтерів, обід для юних відпочивальників, катання на атракціонах. Водій спеціального автобусу Тодоров теж максимально намагається зробити відпочинок дітлахів та їх супроводжуючих більш комфортним. Кілійська міська рада виділила кошти нашому товариству для організації таких виїздів, наші друзі, благодійники допомагають питною водою, солодощами, морозивом, пропонують безкоштовне відвідування атракціонів, забезпечують медичного працівника на весь час  подорожі. Щасливі діти, щасливі ми – дорослі!  Щасливі тим, що в нас здійснилась ця мрія – кожного року вивозити таких дітей до моря, а ще більш щасливі тому, що бачимо - ми не самі, навколо нас небайдужі люди!»