17.08.2018

ПРОТОКОЛ № 11 засідання Громадської ради при Кілійській районній державній адміністрації

 

11  липня 2018 року                                                                                  м. Кілія  

                                                

Головуюча: Шпора Л. М. 

 

Присутні: 23 особи, в тому числі: 10 – представники районної державної адміністрації, 13 представника ІГС- члени Громадської ради при районній державній адміністрації.

 

1

 

Бажак Іван Васильович

Громадська організація «Кілійська районна спілка ветеранів, інвалідів Афганістану та учасників бойових дій»

2

Барон Степан Степанович

Кілійська районна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу

3

Волкова Тетяна Іванівна

Кілійське районне національно-культурне товариство старообрядців-липован "Київська Русь"

4

 

Гавриленко

Тетяна Геннадіївна

Громадська організація «РУХ ДОБРА ВОЛЯ»

5

Нєдова Раїса Григорівна

Кілійська районна організація профспілки працівників культури

6

Жур’ян Олександр Миколайович

Громадська організація Кілійського району «Громада»

7

Ковальова Світлана Олександрівна

Громадська організація «Кілійське міське відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів

8

 

Ланцман Олеся Володимирівна

КП редакція газети «Дунайская заря»

9

 

Маркелова Наталя Миколаївна

Громадська організація «Ланцюг Єднання – Громадська Ініціатива»

10

 

Філіна Анастасія Родіонівна

Газета «Кілійський вісник»

11

Філіна Ганна Панкратівна

Голова Кілійського районного товариства інвалідів

12

Хлебніков Веніамін Іванович

Кілійськаа районна організація ветеранів України

13

 

Шпора Лариса Михайлівна

Громадська організація «Бізнес від Дністра до Дунаю»

 

      Вступне слово головуючої засіданням Громадської ради при Кілійській районній державній адміністрації Шпори Л. М., голови ради, яка запропонувала порядок денний засідання громадської ради:

1. Про стан виконання рішення №1 протоколу № 10 засідання громадської ради від 17 травня 2018 року щодо вирішення питання безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до берега Чорного моря в рекреаційній зоні с. Приморське.

 

2. Про стан роботи районного відділення МНС та причетних осіб місцевої влади щодо ліквідації пожеж під час підпалу стерні та розробки профілактичних заходів  з метою їх недопущення у подальшому.

3. Про правила любительського лову риби на водоймах району

4. Про перспективи проведення восени 2018 року у Кілійському районі свят «Дунайська осінь» та «День району».

 

5. Про участь Кілійського району у проектах Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020.

 

  1. Розгляд заяв.

7. Різне.

 

Пункт I  порядку денного:

Про стан виконання рішення №1 протоколу № 10 засідання громадської ради від 17 травня 2018 року щодо вирішення питання безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до берега Чорного моря в рекреаційній зоні с. Приморське.

 

Слухали: Скопкіна С. І., начальника відділу  регіонального розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, який проінформував присутніх про роботу райдержадміністрації з цього питання та можливі на сьогоднішній день шляхи його вирішення. Так, питання організації безпечного відпочинку для людей в рекреаційній зоні села Приморське залишається на постійному контролі у голови Кілійської районної державної адміністрації Наталі П’ятун. Особливої уваги потребують люди з обмеженими фізичними можливостями. Керівник районного товариства інвалідів Ганна Філіна на особистому прийомі у голови райдержадміністрації розповіла про те, що людям у інвалідних візках та з порушеннями опорно - рухового апарату просто неможливо самотужки дістатись до берега моря. Вони вимушені забути про такий відпочинок, хоча живуть так близько від моря. Ганна Філіна пояснила, що в попередні роки вона вже зверталась і до органів влади району, клопотала за неї і Громадська рада при Кілійській райдержадміністрації, проте позитивних результатів не було. Так, в минулому році за ініціативою товариства інвалідів, при сприянні місцевої влади та благодійників все ж таки кілька груп дітей-інвалідів з району здійснили свою мрію – відпочили на березі Чорного моря в селі Приморське, проте до самого берега їх волонтери в прямому сенсі несли на руках. Саме тому голова райдержадміністрації взяла розгляд та можливі шляхи вирішення цього питання під особистий контроль. На нарадах в райдержадміністрації з питань безпечного відпочинку в рекреаційній зоні району, при кожній зустрічі з посадовцями та приватними підприємцями, причетними до цієї теми, з Приморським сільським головою Наталя П’ятун піднімала це питання. На даний час на території рекреаційної зони с. Приморське існують 8 пішохідних доріжок з твердим покриттям, які підходять до пляжу. Відстань до води – 40-50м. Облаштувати спуск до води з твердим покриттям неможливо через постійну зміну рельєфу пляжної зони. Існує домовленість з керівництвом б/в «Солнечная» щодо надання послуг з переміщення осіб з обмеженими фізичними можливостями через територію бази відпочинку до місця відпочинку.

      З 1 вересня 2018 року вступають в силу нові Державні будівельні норми, відповідно до яких всі підприємства, установи, об’єкти інфраструктури та інші повинні обов’язково бути облаштованими спорудами (пристроями), тощо для безперешкодного доступу маломобільних верств населення. Після набрання чинності нових ДБН, відділом регіонального розвитку, містобудування,архітектури, житлово-комунального господарства  та  розвитку інфраструктури райдержадміністрації будуть надані рекомендації міським та сільським радам, керівникам установ, організацій щодо безумовного виконання вимог ДБН відповідно вищезазначеного питання.

При видачі дозвільних документів на проектування нового будівництва обов’язково враховується забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями.

 

 

        Заслухавши та обговоривши питання про стан виконання рішення №1 протоколу № 10 засідання громадської ради від 17 травня 2018 року щодо вирішення питання безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до берега Чорного моря в рекреаційній зоні с. Приморське, громадська рада ВИРІШИЛА:

 

Інформацію начальника відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації Мергута С. І. взяти до відома.

 

Голосували:

“За” – 13 осіб, члени громадської ради

 “ Проти “  – 0, “ Утримались “ - 0

 

Пункт II порядку денного:

Про стан роботи районного відділення МНС та причетних осіб місцевої влади щодо ліквідації пожеж під час підпалу стерні та розробки профілактичних заходів  з метою їх недопущення у подальшому.

 

Слухали:   Мергута С. І., начальника відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації, який проінформував присутніх про заплановані заходи за даною темою та особливості оздоровчої кампанії в Кілійському районі у поточному році у зв’язку з неможливістю вводу в експлуатацію оздоровчого табору «Супутник» в рекреаційній зоні с. Приморське. Заслухавши та обговоривши дане питання, громадська рада ВИРІШИЛА: 

 

1. Інформацію начальника відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації Мергута С. І. взяти до відома.

2. Заслухати в порядку контролю стан виконання даного питання на черговому засіданні громадської ради.

Голосували:

“За” – 13 осіб, члени громадської ради

 “ Проти “  – 0, “ Утримались “ - 0

 

Пункт IIІ порядку денного:

Про правила любительського лову риби на водоймах району

 

Слухали: Козлова Г. С., начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, який ознайомив присутніх з нормативно-правовими актами, які обусловлюють порядок та правила любительського лову риби на водоймах району.

        Заслухавши та обговоривши питання про правила любительського лову риби на водоймах району, громадська рада ВИРІШИЛА:

 

3.1.         Інформацію начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Гончаренка В. В. взяти до відома.

3.2.         Рекомендувати райдержадміністрації тримати дане питання на контролі, та про зміни в законодавстві за даною темою сповіщати громадськість Кілійщини.

 

Голосували:

“ За ” – 13 осіб, члени громадської ради

 “ Проти “  – 0, “ Утримались “ - 0

 

Пункт IV порядку денного:

Про перспективи проведення восени 2018 року у Кілійському районі свят «Дунайська осінь» та «День району».

 

Слухали: Опаріну Л. Ф., начальника відділу культури, національностей і релігій районної державної адміністрації, яка проінформувала присутніх про заплановані райдержадміністрацією заходи з нагоди відродження традицій відзначення даних свят та запропонувала членам громадської ради надавати пропозиції щодо участі своїх організацій у їх святкуванні.

         Заслухавши та обговоривши питання про перспективи проведення восени 2018 року у Кілійському районі свят «Дунайська осінь» та «День району»

громадська рада ВИРІШИЛА:   

 

  1. Інформацію начальника відділу культури, національностей і релігій районної державної адміністрації Опаріної Л. Ф. взяти до відома.
    1. Вивчити питання участі кожного ІГС – члена ради у зазначених заходах та надати пропозиції до відділу комунікацій з громадськістю райдержадміністрації.

 

Голосували:

“ За ” – 13  осіб, члени громадської ради

 “ Проти “  – 0, “ Утримались “ - 0

 

Пункт V порядку денного:

Про участь Кіліського району у проектах Спільної Операційної Програми Румунія – України 2014-2020 р.р.

 

Слухали: Гончаренка В. В., начальника відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації, який проінформував присутніх про проекти Спільної Операційної Програми Румунія – України 2014-2020 р.р. Він зазначив, що до травня 2018 року організатори заходів даної програми не запрошували до участі Кілійський район. Участь у проектах передбачає софінансування сторін – учасниць Програми; також в районі немає фахівців щодо професійного переведення договору румунською мовою.

 

Заслухавши та обговоривши питання про участь Кіліського району у проектах Спільної Операційної Програми Румунія – України 2014-2020 р.р.

громадська рада ВИРІШИЛА:   

 

3.3.         Інформацію в. о. керівника апарату районної державної адміністрації В. В. Бойченка взяти до відома.

3.4.         Рекомендувати райдержадміністрації тримати дане питання на контролі, та при оголошенні нових конкурсів в рамках даної програми сповіщати громадськість Кілійщини.

 

Голосували:

“ За ” – 13  осіб, члени громадської ради

 “ Проти “  – 0, “ Утримались “ - 0

 

Пункт VІ порядку денного:

Розгляд заяв   

 

Слухали: Шпору Л. М., голову громадської ради, яка зачитала присутнім заяву від Строкової А. Г. щодо скасування її членства в зазначеній раді у зв’язку з обранням неї посади депутата Кілійської міської ради ОТГ за результатами перших місцевих виборів до Кілійської міської ради 29.04.2108 року Шпора Л. М. проінформувала присутніх про те, що, згідно з вимогами Постанови КМУ від 03.11.2010 року «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», депутати всіх рівнів не можуть бути членами громадської ради. Заяву Строкової А. Г. погоджено, та її виключено з членів громадської ради при Кілійській райдержадміністрації.

 

 

         Голова громадської ради підвела підсумки засідання та оголосила що питання порядку денного обговорені, прийняті відповідні рішення.

 

 

 

 

Голова громадської ради

при Кілійській райдержадміністрації                                                Л. М. Шпора

Секретар  ради                                                                               Л. О. Якименко