29.10.2018

Пріоритетними напрямками соціальної політики в Україні є медична, професійна та соціальна реабілітація ветеранів війни та праці, пенсіонерів, інвалідів та дітей-інвалідів. Робота щодо соціального захисту людей з особливими фізичними потребами залишається на постійному контролі в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації. Під час засідання «круглого столу» з активом районної спілки інвалідів начальник УСЗН райдержадміністрації Галина Пашкіна проінформувала присутніх про роботу управління у цьому напрямку та відповіла на питання присутніх.

  Так, в Кілійському районі мешкає 3403 особи з інвалідністю, з яких 56 – інваліди війни, 2678 – інваліди загального захворювання, 424 – інваліди з дитинства, 184 – діти інваліди, 56  – інваліди трудового каліцтва та 6- інвалідів ЧАЄС 1 категорії.

Для здійснення соціальної політики кожного року проводиться фінансування окремих державних, обласних та районних програм за рахунок відповідних бюджетів.

За рахунок державного бюджету виконувались наступні програми

- «Забезпечення інвалідів та інших осіб похилого віку технічними та іншими засобами реабілітації»: Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року №238 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” Порядок забезпечення тезнічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості  за самостійно  придбані технічні засоби реабілітації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321, викладено в новій редакції. Результат запровадження такої системи: зміна порядку перерахування коштів підприємствам, що виконали індівідуальні заявки осіб з інвалідністю, запровадження оплати підприємству, „за фактом”, покращення процесу забезпечення особи ТЗР шляхом реалізації визначеного законом права на вибір виробу, отримання виробу в чітко встановлений термін та забезпечення соціального супровіду людини, що користується ТЗР.

У 2018 році управління соціального захисту населення  отримало 721,0 тис.грн. на укладання договорів для забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР.

Станом на 20.10.2018 року  сплачено 166,3 тис.грн. в процесі укладання перебуває 19 договорів на суму 471,8 тис.грн. За 2018 рік отримано: 7  крісел колісних в т.ч. 1 з електроприводом,  54 одениці ортопедичного взуття, 5 корсетів, 3 протези  нижніх кінцівок, 48 протезів молочної залозі.

Проводиться робота щодо видачі направлень на транспортну комісію. Протягом звітного періоду видано 3 інвалідам направлення на транспортну комісію, що дає право особам з інваліднісь перебувати на обліку для отримання пільгового автотранспорту.

- «Компенсація за бензин, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів»: за 1 півріччя 2018 року отримали  34 особи з інвалідністю на суму 6,7 тис.грн.

- «Забезпечення санаторно-курортними путівками»: Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №110 від 01.03.2017 року затверджено Порядок використання  коштів  передбачених у державному бюджеті для забезпечення  деяких категорій інвалідів санаторно-курортними  путівками. Порядком передбачено  новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування учасникам антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та інвалідам з дитинства, у тому числі з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку. Порядком передбачяається укладення трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, особою та упраавлінням соціального захисту населення.

Впродовж 2018 року управлінням укладено 12 договорів  з санаторно – курортними закладами на послуги з санаторно – курортного лікування в т.ч. 10 договорів інвалідам загального захворювання та 2 договора на послуги з санаторно-курортного лікування для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворювання хребта.

Для учасників антитерористичної операції укладено 1 договор з санаторно – курортними закладами на послуги з санаторно – курортного лікування.

- «Одноразова матеріальна допомога інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам»: використано коштів в розмірі 9,1тис.грн. на виплату допомоги 13 особам .

        За рахунок районного бюджету відповідно до районної цільової програми соціальної підтримки  населення Кілійського района на 2018 – 2020 роки №243-VII-XII впродовж 10 місяців 2018 року було забезпечено надання 161 малозабезпеченним особам та інвалідам адресної цільової допомога на суму 73,2 тис.грн.

  Підготовлено та направлено 2 пакета документів в Департамент соціальної та сімейної політики Одеської  облдержадміністрації для влаштування осіб з інвалідністю до будинку інтернату на постійне місце проживання.

На обліку в опікунській раді перебуває 21 недієздатна особа та 1 особа з обмеженою недієздатністю.

Опікунською радою проводиться робота щодо призначення опікунів над недієздатними особами з інвалідністю. За 10 місяців 2018 року проведена робота щодо встановлення недієздатності 3 інвалідам з психічними розладами та призначення опікуна та розглянуті 2 спракви по заміні опікуна.